Hlavní obsah
 • 16. 9. 2019

 • Zaměstnanci GM vstoupili do stávky, první od roku 2007

  Zhruba 49 tisíc zaměstnanců největší americké automobilky General Motors ve Spojených státech dnes o půlnoci místního času vstoupilo do stávky, protože se jim nepodařilo dojednat novou pracovní dohodu. Je to první větší přerušení práce v GM od roku 2007. Zastavena nebo narušena je výroba aut v USA, Mexiku i Kanadě.

 • Provoz na trati mezi Berounem a Zdicemi je už bez problémů

  Železniční trať mezi Berounem a Zdicemi, kde vlak v opravovaném úseku strhl v neděli odpoledne trakční vedení, je opět v provozu. Obnoven byl ještě před půlnocí, tedy zhruba šest hodin po události. Vyplývá to z informací na Twitteru Pražské integrované dopravy (PID). Jde o vytíženou část trati, kudy jezdí vlaky například ve směru na Plzeň a Mnichov a také pražské příměstské spoje.

  Provoz byl zastaven v neděli před 18:00 poté, co vlak zřejmě kvůli chybě strojvedoucího strhl trakční vedení. V místě je dvoukolejná trať, ale kvůli modernizaci byl provoz zúžen na jednu kolej. Právě v tomto místě měl strojvedoucí stáhnout sběrač, což zřejmě neučinil, a vedení tak porušil. „Ve vlaku bylo asi 200 cestujících,“ sdělila v neděli mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová. Podle ní zhruba polovina vystoupila a polovina čekala na náhradní dopravu.

 • včera

 • V prvním kole tuniských prezidentských voleb zabodoval outsider

  První kolo tuniských prezidentských voleb podle odhadů společnosti Sigma Conseil vyhrál politický outsider a nezávislý kandidát Kaís Saíd, jako druhý se umístil vězněný mediální magnát Nabíl Karúí. Současný premiér Júsuf Šáhid se podle společnosti nedostal mezi čtyři nejúspěšnější kandidáty. O prezidentský post v dnešních volbách usilovalo celkem 26 kandidátů, z toho dvě ženy.

 • Výbuch auta s trhavinami si v Sýrii vyžádal nejméně deset životů

  Nejméně deset mrtvých a 15 zraněných si v neděli vyžádal výbuch auta naloženého trhavinami v syrském města Ar-Raj blízko hranice s Tureckem. S odvoláním na místní městský úřad a zdravotníky o tom informovala agentura Reuters. Exploze poničila část nemocnice, stálo v prohlášení úřadu města, které se nachází v severozápadní Sýrii a které kontrolují povstalci podporovaní Tureckem. Turecká státní agentura Anadolu uvedla, že v „teroristickém bombovém útoku“ u hranice přišlo o život 12 civilistů.