Hlavní obsah
Online

10 dnů do voleb: Komu nadržují průzkumy a proč

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

SPD je populární v regionech. Na archivním snímku předseda Tomio Okamura a místopředseda Radim Fiala.

Reklama

27. 9. 10:05
aktualizováno • 28. 9. 20:17

Předvolební dění sledujeme v online reportáži.

Článek

Volební online infobox

- Do zahájení voleb zbývá 10 dní. Na Seznam Zprávách pro vás sledujeme, co dělají tři favorité na post premiéra a jak pokračuje předvolební kampaň.

- Kdo kandiduje u vás v kraji? Kompletní přehled kandidátek najdete ZDE. S kým se nejvíc shodujete, si můžete vyzkoušet ve Volební kalkulačce.

- Kdo vyhraje volby? Připravili jsme pro vás vlastní volební model.

 • ANO a koalice Pirátů a STAN ve sporu kvůli billboardu

  Hnutí ANO na sociálních sítích zaútočilo na koalici Pirátů a STAN, která pod billboard ANO, jenž ji kritizuje, přilepila vlastní plachtu. Koalice píše, že majiteli plochy poslala odpovídající částku za pronájem. Vládní hnutí ANO na svém oficiálním facebookovém profilu aktivitu komentuje: „Kdo se chce nastřelit ve vyvlastněném bytě?“ Komentář je doplněný o emotikony léků a injekcí.

 • Proč voliče táhne ANO, SPD i komunisté

  Proč strany a hnutí kritizující nynější režim svou pozici ještě posílily. Přinejmenším na odlehlých místech, kde se proti poměrům před třiceti lety mnoho nezměnilo, pochybují lidé o tom, že polistopadová demokracie má vůbec nějaký smysl. Více v analýze Petra Holuba:

 • Superhrubá mzda se nevrátí, uvedla Schillerová

  Ministryně financí v televizní debatě uvedla, že hnutí ANO nepočítá s návratem konceptu superhrubé mzdy. „Určitě se nevrátí,“ oznámila ministryně v debatě lídrů jihomoravských kandidátek, kterou z Brna vysílá ČT24.

 • Vy nevíte, kde začíná Morava?

  Nejenom programové otázky, důchody nebo pandemii covidu řeší politici na předvolebních mítincích. Voliči na ně „vytahují“ i témata, která právě politikou nehýbají.

  Za kandidátem koalice Spolu, vlivným brněnským členem ODS Pavlem Blažkem, si na mítinku právě v Brně přišel stěžovat místní patriot. Vadí mu slogan koalice „Dáme Česko dohromady“.

  „Pane doktore, Česko končí na Vysočině!“ zlobil se muž s deštníkem ANO. Pro některé Moravany je novotvar zjevně citlivé téma.

  Blažek překvapen nebyl. „Je to tak, slýchá to pořád i moje maminka, učitelka češtiny na gymnáziu, která mi za to nadává.“

  Foto: Tereza Šídlová

  Pavel Blažek a nespokojený občan Brna.

 • Petr Fiala v Brně burcuje příznivce

  Předseda ODS a lídr koalice Spolu vyzval příznivce na brněnském mítinku, aby přesvědčovali lidi ve svém okolí k volbě koalice. „Prosím, nemyslete si, že už je to vyhrané,“ řekl Fiala. Podle šéfa lidovců Mariana Jurečky je potřeba poslední dny kampaně využít naplno. Kandidáti burcují podporovatele, i malý rozdíl podle nich může rozhodnout volby.

  Foto:

  Petr Fiala na pondělním mítinku.

  Foto:

  Nejvíc selfie si ale účastníci mítinku chtějí udělat s Jindřichem Šídlem.

 • Předvolební schůze

  K vládnímu návrhu na zmrazení platů vrcholných politiků na následujících pět let i k závěrečné zprávě vyšetřovací komise k loňské ekologické havárii na Bečvě se poslanci sejdou příští týden, zřejmě v úterý. Žádosti o svolání dvou mimořádných schůzí odevzdají jejich iniciátoři v následujících dnech. Obě schůze se tak odehrají jen několik dní před volbami.

 • Babišův předvolební trumf pokazí demonstrace

  Předseda vlády Andrej Babiš, který část své kampaně staví na protiimigrační rétorice, ve středu do Česka přiveze odporem k migraci proslulého maďarského premiéra Viktora Orbána. Před Kramářovou vilou se kvůli tomu chystá demonstrace. Spolku Puls Evropy se nelíbí, jakým způsobem Babiš zasahuje do kampaně.

 • ČSSD zveřejnila předvolební videoklip

  ČSSD, která v sobotu zahájila finální kampaň v Brně, představila předvolební klip svého předsedy Jana Hamáčka.

Sdílejte článek