Hlavní obsah
Online

Inflace jako téma českých voleb

Foto: David Neff, Seznam Zprávy

Alena Schillerová potkala na mítinku v Brně známého z oboru - předsedu ODS Petra Fialu.

Reklama

24. 9. 14:00
aktualizováno • 26. 9. 21:46

Do voleb zbývají dva týdny. Spustili jsme on-line reportáž z předvolebního dění.

Článek

Nejdůležitější zprávy

- Do zahájení voleb zbývá 12 dní. Na Seznam Zprávách pro vás sledujeme, co dělají tři favorité na post premiéra a jak pokračuje předvolební kampaň.

- Kdo kandiduje u vás v kraji? Kompletní přehled kandidátek najdete ZDE. S kým se nejvíc shodujete, si můžete vyzkoušet ve Volební kalkulačce.

- Kdo vyhraje volby? Připravili jsme pro vás vlastní volební model.

 • Jak budeme ukazovat výsledky voleb

  Vážení čtenáři, přesně za dva týdny, v sobotu 8. října od 14:00, spustíme na Seznam Zprávách výsledkový interaktivní speciál, v němž se on-line dozvíte výsledky voleb. Podívejte se do této FOTOGALERIE, co vás za dva týdny čeká, co budeme vědět ihned po uzavření volebních místností a v kolik hodin se dají čekat relevantní průběžné výsledky.

  Foto:

  Volby na Seznam Zprávách: přehledně, on-line, v souvislostech.

 • ČSSD s Hamáčkem v Brně

  Sociální demokraté jsou fotbalovou terminologií na hraně sestupu z první ligy. Průzkumy preferencí jim přisuzují zisk kolem pěti procent, tedy kolem hranice, přes kterou je nutné se dostat, abyste vůbec byli ve Sněmovně. Reportéři Seznam Zpráv dopoledne pozorovali jejich mítink v Brně.

  Foto: David Neff

  Jan Hamáček, šéf ČSSD, a další oranžoví lídři na mítinku v Brně.

 • Ministr Vojtěch předloží další rozvolnění

  Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) předloží ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za hnutí ANO) v pondělí na vládu další rozvolnění opatření proti covid-19. Mělo by se týkat snížení potřeby testů pro děti. Detaily Babiš ale neuvedl.

  „Všechno podstatné se dozvíte v pondělí na tiskové konferenci po jednání vlády,“ napsal Vojtěch pro Seznam Zprávy.

 • Babiš se nechá znovu naočkovat před volbami

  Premiér Andrej Babiš (ANO) v debatě České televize přiznal, že se nechá naočkovat třetí dávkou proti covid-19. Bude to těsně před volbami. „7. října se nechám naočkovat třetí dávkou v Ústřední vojenské nemocnici,“ prohlásil Babiš.

  Na dotaz moderátora, proč se Babiš nechá naočkovat těsně před volbami, reagoval premiér slovy, že tato otázka není fér. „Já se nechám očkovat podle toho, jak jsem dostal SMS,“ uvedl Babiš.

 • D1 jako volební trhák. Premiér se dostaví

  Ředitelství silnic a dálnic se v předvolebním čase připravuje na ukončení mnohaleté modernizace D1. Slavnostní zprovoznění by se mělo odehrát příští víkend, ale přesný termín zatím není ještě definitivně určen. Kdo všechno se akce týden před volbami zúčastní, není podle ŘSD ještě jasné. „Předpokládám ale, že tam bude pan ministr dopravy a pan premiér,“ sdělil šéf ŘSD. Jestli bude vedle vládních činitelů přizván i někdo z opozičního tábora, nevěděl.

 • Ignorujte Babišovu smršť, žádá Milion chvilek

  Foto: FB Andreje Babiše

  Jeden ze statusů PR týmu Andreje Babiše.

 • ČSSD má spasit muzikálový producent

  Sociální demokraté a jejich příznivci v sobotu zahájí závěrečnou část své kampaně. Akci na brněnském výstavišti s názvem „Jdeme do finále“ pro ně připravil staronový poradce, se kterým se strana nedávno rozhádala.

  K ČSSD se na poslední chvíli rozhodl vrátit spoluautor jejích minulých úspěšných kampaní, muzikálový producent Oldřich Lichtenberg.

 • Politici se předhánějí v „lidovosti“

  Politici nyní soutěží v disciplíně „kdo je blíž lidu.“ Marketingový tým Andreje Babiše například v pátek večer umístil na Facebook snímek premiéra s panákem blíže neurčené lihoviny a emotivním popiskem „Ta píše!“.

  Foto: FB Andreje Babiše

  Andrej Babiš s Karlem Havlíčkem v Lysé nad Labem.

 • Sprejeři se v Českém ráji vyslovili k předvolebnímu stavu Česka

  Foto: Tomáš Hocke, starosta Turnova

  V Turnově se sprejeři krátce před volbami vrátili ke slavnému Havlovu výroku.

 • Bartoš dostal protikorupční cenu a rýpl si do Babiše

  Šéf Pirátů získal protikorupční ocenění. „No, snažili jsme se, co to šlo. Ale faktem je, že ty nejdůležitější věci se nám prosadit nepodařilo, protože by se dotkly soukromých zájmů velkých hráčů, včetně pana premiéra,“ rýpl si do Andreje Babiše (ANO).

 • Hamáček chce dál střežit slovinské hranice

  Svou troškou do mlýna ohledně migrace přispěl i ministr vnitra a lídr ČSSD Jan Hamáček. Dnes uvedl, že svému slovinskému protějšku Aleši Hojsovi nabídl prodloužení české policejní mise, která ve Slovinsku pomáhá střežit vnější hranici schengenského prostoru před nelegální migrací.

 • Festival stříhání pásek začíná

  Otevírání nové či opravené infrastruktury se vždy záhadně nakupí hlavně před volbami. Premiér Andrej Babiš a ministr dopravy Karel Havlíček slavnostně přestřihli pásku u nového podchodu z pražského hlavního nádraží na Žižkov.

  Foto: Twitter Andreje Babiše

  Premiér otevřel podchod.

 • Kampaň ovládli migranti

  Opozice reaguje na kampaň premiéra Andreje Babiše. Ten na sociálních sítích tvrdí, že hrozí nastěhování migrantů do chat a chalup. „Migranty do chat a chalup? Nikdy!“ napsal na Facebook. Šéf Pirátů Ivan Bartoš reagoval tím, že při současném zdražování Češi brzy žádné chaty mít nebudou. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka vtipkoval, zda se nebezpečí vztahuje i na vinné sklepy a řopíky.

Sdílejte článek

Hlavní zprávy