Hlavní obsah

Akvapark ve Vyškově chce používat i studniční vodu, úspory budou v milionech

Ilustrační foto.

Reklama

3. 11. 2021 16:51

Vyškovský akvapark bude jako zdroj vody používat i vodu ze studny, která je v areálu venkovního koupaliště. Vedení města předpokládá, že ročně by mohlo jít o více než milionovou úsporu.

Článek

Roční náklady na vodné v akvaparku jsou zhruba 1,8 milionu korun, kdy průměrná roční spotřeba vody je 39 000 metrů krychlových. Podle vedení města by voda ze studny mohla pokrýt spotřebu až ze dvou třetin. Voda ve studni ale obsahuje vysoké množství manganu, v plánu je proto nová úpravna vody. „Bude schopná odbourat mangan a dávkovat chemii sloužící k úpravě parametrů dle vyhlášky,“ uvedl ředitel Správy majetku města Vyškova Jaroslav Hastík.

Odborníci podle něj nainstalují i nové technologické rozvody pro přivedení upravené vody do objektu krytého bazénu a jímku, která bude sloužit k hromadění a následnému přečerpávání do bazénových jímek. Investice vyjde na zhruba 3,1 milionu korun.

Při předpokládané roční spotřebě bazénové vody se dá podle vedení města počítat s návratností do tří let. „Není to jen o napuštění bazénu, voda se musí průběžně po celou sezonu dopouštět. Samotná úspora využíváním vody z vrtu může představovat sumu přesahující milion korun ročně,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý.

S uvedením celé technologie do provozu se počítá do konce letošního roku. „Dodací lhůty materiálů jsou v poslední době velmi problematické, pevně ale věříme, že investice bude hotová dřív,“ uvedl Hastík.

Akvapark byl otevřen v červenci 2001, vznikl přestavbou z původního krytého bazénu, který byl postaven zhruba před 40 lety v takzvané akci Z. V 90. letech byl areál v havarijním stavu a hrozilo jeho uzavření. Akvapark byl jedním z prvních zařízení svého druhu na jižní Moravě. Ročně jej obvykle navštíví kolem 250 000 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované