Hlavní obsah

Anglický klub mě nechal sledovat, co dělám po večerech, přiznal Skalák

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Jiří Skalák v dresu anglického Brightonu, s nímž prožil i postup do Premier League.

Reklama

Článek

Jiří Skalák, bývalý hráč Brightonu a Millwallu, vzpomínal na Pivu s Angličanem, tedy při natáčení podcastového speciálu, na svůj fotbalový život na ostrovech. Nezapomenutelné pro něj byly zejména oslavy postupu do Premier League.

Tým podcastu Angličan se po čase opět sešel se svými fanoušky, tentokrát v Paspově sále pivovaru Staropramen. V první části večera autor podcastu Jiří Hošek vyzpovídal Jiřího Skaláka. U mikrofonu nechyběli ani Karel Häring, sportovní novinář a šéf magazínu Football Club, a Roman Kovařík, fotbalový expert sázkové kanceláře Fortuna.

„Podle mě byla Premier League vždy ta nejlepší soutěž na světě. Pro mě osobně jsou největší událostí přestupová okna. Vždy mě bavilo tohle šílenství sledovat v rámci speciálních celodenních vysílání,“ říká Jiří Skalák, jenž má v Premier League na kontě 17 zápasů.

Bývalý záložník Brightonu a Millwallu popsal i způsob, kterým angličtí skauti sondují kolem svých potenciálních posil.

„Oni si o tom hráči dopředu zjistí snad úplně všechno. Brighton má velmi poctivé skauty. Sledují vás měsíce, ale těžko se o tom během té doby dozvíte. Většinou je dobré, že vlastně ani netušíte, kdy se na vás kdo kouká a zbytečně se tím nesvazujete. Když už jsem v klubu působil, letěli jsme s týmem do Las Vegas a byla příležitost si se skauty prohovořit. Až tam jsem se dozvěděl, že mě třeba sledovali při utkání. Ale po zápase si počkali a sledovali mě v autě, aby viděli, kam jedu, jestli domů, nebo na diskotéku. Zjišťují si o vás i informace z osobního života,“ prozrazuje Jiří Skalák.

Brighton nedávno angažoval i slávistu Abdallaha Simu. Skalák prozradil, že se ho lidé právě na senegalského reprezentanta také důkladně vyptávali.

Před pátečním kvalifikačním pátečním zápasem proti Walesu napadla Jiřího Hoška otázka, proč Češi jezdívají pravidelně na Eura, ale s výjimkou MS 2006 jim světové šampionáty zůstávají už léta zapovězeny. V kvalifikacích o MS se předtím nijak zvlášť nedařilo ani federální reprezentaci.

„Podle mě byla největší škoda, že se Češi nedostali na MS 2002 v Japonsku a Koreji, když byla k dispozici silná generace kolem Pavla Nedvěda. Postupový klíč na světový šampionát je velice přísný. A co se týče Eura: sedm startů v řadě je naprosto unikátní bilance, vlastně ani nedokážu vysvětlit, jak se to mohlo už tolikrát bez jediného výpadku podařit,“ přemítá Karel Häring.

Co se týče aktuální kvalifikace o Katar, jeví se jako prakticky jisté, že skupinu a přímý postup vybojuje v „naší“ skupině tým Belgie. O druhé místo se teď v přímém souboji utkají Češi právě s Velšany.

Se Schickem se vrátí góly a triumfy

„Proti Walesu nám navíc hraje všechno do karet. Hosté přicestují bez Garetha Balea, tedy matematicky bez půlky jejich kvalifikačních gólů. Čechům se do sestavy naopak vrací Patrik Schick, nejproduktivnější Čech uplynulého Eura. Osa mužstva bude v Praze kouči Jaroslavu Šilhavému k dispozici. Věřím tomu, že vyhrajeme. Zrovna proti Walesu sází kolem 95 procent Čechů na výhru domácích,“ analyzuje páteční bitvu o druhý „flek“ Roman Kovařík z Fortuny.

Fandí Češi svému národnímu týmu i při sázení? „Obecně platí, že pokud jsou Češi v roli outsidera, jejich krajané sází racionálně na soupeře. Ačkoli na Euru proti Nizozemsku snad každý hlásal, že vyhrajeme, vsazeno mělo 90 procent z nich na našeho soupeře. V rámci Eura 2020 měla pouze v duelu proti Skotsku víc než polovina Čechů vsazeno na úspěch svých krajanů,“ líčí Roman Kovařík.

Vrátit se k fotbalu má smysl! I pro fanoušky

Foto: Profimedia, Profimedia.cz

Tak přijďte podpořit český tým v boji o druhé místo kvalifikační skupiny o MS 2022. Využijte zbývající volná místa na zápas Česko vs. Wales, který se hraje 8. 10. ve 20:45 v pražském Edenu. Koupit lístky MŮŽETE ZDE.

V rámci předzápasového programu si můžete ve Fortuna fanzóně od 17:00 vyzkoušet fotbalové šipky nebo interaktivní fotbalovou stěnu. Součástí bude i autogramiáda slavných českých fotbalistů či koncert rádia Impuls. Na stadionu před utkáním proběhne také rozlučka s bývalým kapitánem Vladimírem Daridou.

Všechny informace najdete na webu fotbal.cz

Jiří Skalák, bývalý český reprezentant a v současnosti hráč prvoligové FK Mladá Boleslav, zdůrazňuje, že jakožto profesionální fotbalista právě na fotbal nesází. Nesmí. „Pokud to někdo poruší a vsadí si, čekají ho zpravidla veliké sankce,“ vysvětluje.

„Po delším období máme zase solidní enklávu českých hráčů v Premier League, nejpočetněji zastoupenou ve West Hamu, kde nyní působí už tři,“ poznamenal Jiří Hošek. Zajímalo ho, zda se to promítá i do preferencí sázejících Čechů.

„Je to znát. West Ham se rázem stal jedním z nejsázenějších klubů v Anglii. Posunul se na úroveň Manchesteru United, Arsenalu a možná i Tottenhamu,“ prozradil Roman Kovařík.

Zajímalo by vás, zda Tomáši Součkovi opravdu chutnal bramborový salát z klubové kuchyně Hammers? Chtěli byste zjistit, co si myslí Matěj Vydra o českých fanoušcích a proč by mohl na reprezentačním srazu spát v pyžamu West Hamu? A kdo mohl bydlet v domě po Thierry Henrym, ale rozhodl se té příležitosti nevyužít?

To se dozvíte v druhé části speciálního vydání podcastu Angličan, který vyjde v pátek 8. října.

Angličan

Fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel výhradně o Premier League. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem, Jindřichem Šídlem a dalšími.

Od fanoušků, kteří si bez anglické ligy nedovedou představit víkend, pro fanoušky. Pozor, ve studiu se za žádných okolností nesmí sejít dva fans stejného klubu! Poslouchejte každé úterý na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište na twitterový účet @PodcastAnglican nebo přímo autorovi Angličana Jiřímu Hoškovi na e-mail jiri.hosek@sz.cz.

Reklama

Doporučované