Hlavní obsah

Vlevo dole: Existují ještě Piráti?

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Ivan Bartoš se před volbami jezdil ukazovat do Bruselu jako budoucí premiér, ale dopadlo to jinak.

Reklama

6. 4. 2022 12:00
Článek

Na ministerstvu zemědělství se zasahovalo kvůli IT zakázkám, instagramové fotky Aleny Schillerové prověřuje policie a za zapálený srub kancléře Mynáře mohou novináři. Prostě takový běžný týden v české politice.

Podcast Vlevo dole se ale tentokrát rozhodl pátrat po jiné záhadě: Kam zmizeli Piráti?

Loni touto dobou si Pirátská strana myslela na to, že vyhraje volby a Ivan Bartoš bude premiérem. Jenže volby nakonec dopadly úplně jinak. Pirátský klub se smrskl na čtyři poslance, zároveň se ale dostali do vlády.

Přesto jako by úplně zmizeli z mediální scény. A poslední průzkum preferencí jim přisoudil jen 7,5 procenta hlasů. „Ivan Bartoš, který se svou energií byl ještě před rokem považován za velkou naději české politiky, je snad nejméně viditelným lídrem z vládní pětky,“ všímá si reportér Václav Dolejší.

Samozřejmě s pouhými čtyřmi poslanci je to těžké. Strana se z volebního neúspěchu doteď nedokázala oklepat. „Část si stále hýčká pocit křivdy od koaličního partnera, část ještě pořád obviňuje z neúspěchů dezinformační kampaň před volbami,“ vypočítává Lucie Stuchlíková.

Dá se politika dělat bez lajků? Zachrání Piráty digitální občanky? Jaký bude kongres ODS? A uměli byste zkonstruovat rotátor? Aktuální epizodu politické talkshow si pusťte v přehrávači v úvodu.

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované