Hlavní obsah
Online

Babiš kritizuje pomalé očkování. Viní ředitele vakcinačních center

Tisková konference premiéra Andeje Babiše a ministra zdravotnictví k očkování proti koronaviru. (Video: ČTK)

 

Reklama

14. 1. 6:33
aktualizováno • 14. 1. 17:54

Dění kolem koronavirové epidemie v Česku sledujeme v online zpravodajství.

Článek

Co byste měli vědět:

- V reakci na kauzu, kterou přinesly Seznam Zprávy, rezignoval k dnešku ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský. V ústavu očkovali vedle zaměstnanců i jejich příbuzné. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podobné excesy se nemohou opakovat a chování úřadu označil za absolutně nepřijatelné.

- Registrace na očkování proti covidu-19 začne v pátek 15. ledna v 08:00. Hlásit se mohou lidé starší 80 let přes web crs.uzis.cz, případně přes telefonní linku 1221.

- Babiš není spokojený s rychlostí očkování proti nemoci covid-19 v Česku. Chce, aby byly dávky vakcín využity dříve, než budou dodány další.

 • Hospitalizovaných mírně ubylo

  Počet hospitalizovaných po dvou dnech růstu mírně poklesl: ve středu jich bylo 7 182, o den dříve 7 500. Počty pacientů s covidem-19 se však často mění o několik stovek i během jednoho dne.

 • Poměr pozitivních PCR testů stoupl

  Mírně stoupl poměr pozitivních PCR testů: ve středu jich bylo téměř 35 procent, v úterý necelých třicet.

 • Počet testů mírně klesl

  Laboratoře ve středu provedly 31 412 PCR testů a 22 952 antigenních testů. Je to méně než v úterý, kdy PCR testů bylo přes 36 tisíc a těch antigenních přes 26 tisíc.

 • Přibylo 10 854 nově nakažených

  Laboratoře ve středu odhalily 10 854 nově nakažených koronavirem, v úterý to bylo zhruba o stovku méně. S nemocí se nyní potýká 143 824 lidí. 13 856 jich zemřelo a v nemocnicích zůstává 7 182 pacientů s covidem-19.

 • Vakcínu dostalo už 70 tisíc Čechů

  Podle nejnovějších čísel ministerstva zdravotnictví bylo do včerejších 18 hodin naočkováno celkem 70 680 Čechů. Očkování v Česku začalo 27. prosince loňského roku. Ministerstvo statistiky naočkovaných zveřejňuje zatím jen jednou týdně, a to ve čtvrtek ráno.

 • PES klesl do čtvrtého stupně, číslo R pod 1

  Index rizika klesl ke čtvrtku 14. ledna o šest bodů na skóre 75. Čili do čtvrtého stupně pohotovosti, v Česku nyní platí pátý, tedy nejvyšší stupeň. Reprodukční číslo kleslo na 0,8. Ukazují to data ministerstva zdravotnictví. Je to jeden z klíčových ukazatelů šíření epidemie. Jakmile číslo klesne pod 1, znamená to, že jeden nakažený infikuje méně než jednoho dalšího člověka.

 • Ministerstvo zdravotnictví představí rezervační systém k očkování

  Ministerstvo zdravotnictví dnes představí rezervační systém pro termíny na očkování proti covidu-19. Od pátku 15. ledna se do něj mohou hlásit občané starší 80 let a zdravotníci. Dohromady bude v první etapě očkováno asi 830 000 lidí podle vakcinační strategie za leden a únor. Už začalo očkování zaměstnanců nemocnic, záchranných služeb a klientů a zaměstnanců domovů pro seniory a dalších lůžkových zařízení sociálních služeb.

Sdílejte článek