Hlavní obsah
Online

Babiš kritizuje pomalé očkování. Viní ředitele vakcinačních center

Tisková konference premiéra Andeje Babiše a ministra zdravotnictví k očkování proti koronaviru. (Video: ČTK)

 

Reklama

14. 1. 6:33
aktualizováno • 14. 1. 17:54

Dění kolem koronavirové epidemie v Česku sledujeme v online zpravodajství.

Článek

Co byste měli vědět:

- V reakci na kauzu, kterou přinesly Seznam Zprávy, rezignoval k dnešku ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský. V ústavu očkovali vedle zaměstnanců i jejich příbuzné. Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podobné excesy se nemohou opakovat a chování úřadu označil za absolutně nepřijatelné.

- Registrace na očkování proti covidu-19 začne v pátek 15. ledna v 08:00. Hlásit se mohou lidé starší 80 let přes web crs.uzis.cz, případně přes telefonní linku 1221.

- Babiš není spokojený s rychlostí očkování proti nemoci covid-19 v Česku. Chce, aby byly dávky vakcín využity dříve, než budou dodány další.

 • eRouška po včerejších problémech opět funguje

 • V Česku loni vzniklo 27 038 nových firem, nejméně od roku 2016

  V Česku loni vzniklo 27 038 nových společností, což je nejméně od roku 2016. Důvodem byl propad ekonomiky způsobený dopady pandemie. Předloni vzniklo 29 781 firem. Celkový počet firem v České republice se v roce 2020 zvýšil o 11 555 na 518 574.

 • Na jihu Čech zůstávají otevřené jen velké přechody do Rakouska

  Na jihu Čech zůstává ode dneška otevřeno jen sedm velkých hraničních přechodů s Rakouskem. Ostatní přechody rakouská strana zavřela. Důvodem je vysoký počet lidí nakažených koronavirem v Česku. „Všechny velké přechody jsou nadále v provozu, aby je například mohli využívat lidé, kteří dojíždějí do Rakouska za prací nebo kvůli studiu,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Otevřené zůstávají Dolní Dvořiště, Zadní Zvonková, České Velenice, Halámky, Nová Bystřice, Slavonice a Studánky.

 • Hospitalizovaných mírně ubylo

  Počet hospitalizovaných po dvou dnech růstu mírně poklesl: ve středu jich bylo 7 182, o den dříve 7 500. Počty pacientů s covidem-19 se však často mění o několik stovek i během jednoho dne.

 • Poměr pozitivních PCR testů stoupl

  Mírně stoupl poměr pozitivních PCR testů: ve středu jich bylo téměř 35 procent, v úterý necelých třicet.

 • Počet testů mírně klesl

  Laboratoře ve středu provedly 31 412 PCR testů a 22 952 antigenních testů. Je to méně než v úterý, kdy PCR testů bylo přes 36 tisíc a těch antigenních přes 26 tisíc.

 • Přibylo 10 854 nově nakažených

  Laboratoře ve středu odhalily 10 854 nově nakažených koronavirem, v úterý to bylo zhruba o stovku méně. S nemocí se nyní potýká 143 824 lidí. 13 856 jich zemřelo a v nemocnicích zůstává 7 182 pacientů s covidem-19.

 • Vakcínu dostalo už 70 tisíc Čechů

  Podle nejnovějších čísel ministerstva zdravotnictví bylo do včerejších 18 hodin naočkováno celkem 70 680 Čechů. Očkování v Česku začalo 27. prosince loňského roku. Ministerstvo statistiky naočkovaných zveřejňuje zatím jen jednou týdně, a to ve čtvrtek ráno.

 • PES klesl do čtvrtého stupně, číslo R pod 1

  Index rizika klesl ke čtvrtku 14. ledna o šest bodů na skóre 75. Čili do čtvrtého stupně pohotovosti, v Česku nyní platí pátý, tedy nejvyšší stupeň. Reprodukční číslo kleslo na 0,8. Ukazují to data ministerstva zdravotnictví. Je to jeden z klíčových ukazatelů šíření epidemie. Jakmile číslo klesne pod 1, znamená to, že jeden nakažený infikuje méně než jednoho dalšího člověka.

 • Ministerstvo zdravotnictví představí rezervační systém k očkování

  Ministerstvo zdravotnictví dnes představí rezervační systém pro termíny na očkování proti covidu-19. Od pátku 15. ledna se do něj mohou hlásit občané starší 80 let a zdravotníci. Dohromady bude v první etapě očkováno asi 830 000 lidí podle vakcinační strategie za leden a únor. Už začalo očkování zaměstnanců nemocnic, záchranných služeb a klientů a zaměstnanců domovů pro seniory a dalších lůžkových zařízení sociálních služeb.

Sdílejte článek

Další články