Hlavní obsah

Češka odsouzená v Pákistánu za pašování drog byla dnes propuštěna z vězení

Foto: Profimedia.cz

Češka Tereza Hlůšková na letišti v Lahore v lednu 2018.

Reklama

20. 11. 2021 15:53

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byla dnes propuštěna z vězení v Pákistánu.

Článek

České velvyslanectví Hlůškové nyní pomůže se zajištěním cesty zpět do České republiky. Na Twitteru o tom informovalo ministerstvo zahraničí. Na přání rodiny nebude poskytovat další informace.

V březnu 2019 byla mladá Češka odsouzena k osmi rokům a osmi měsícům vězení a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní „v rozporu s fakty“ a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí před několika týdny podle jejího právníka dal za pravdu, byla zproštěna obžaloby.

Její propuštění se očekávalo. Ministerstvo zahraničí v pátek oznámilo, že soud v Láhauru vyhotovil písemný rozsudek o osvobození. Byl tak splněn procesní úkon nezbytný pro propuštění Hlůškové. Už v pátek ale také mluvčí ministerstva Eva Davidová uvedla, že rodina Hlůškové si nepřeje informovat veřejnost o organizaci cesty z Pákistánu do ČR.

Zadržovaná Češka tvrdila, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Pákistánský zpravodajský portál UrduPoint již dříve uvedl, že drogy, které Češka převážela, by měly na černém trhu hodnotu 150 milionů pákistánských rupií (19,5 milionu Kč).

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované