Hlavní obsah

Češka pobodaná v egyptské Hurghadě je v kritickém stavu. Na místě je tým českých doktorů

Stav Češky pobodané v Egyptě je kritický.Video: Jakub Říha

 

Reklama

25. 7. 2017 20:23

Lékaři konstatovali, že momentálně pro pacientku nelze dělat více.

Článek

Stav Češky zraněné předminulý týden při útoku na turisty v egyptském letovisku Hurghada je kritický.

Zdravotní stav ženy, která je hospitalizovaná v jedné z káhirských nemocnic, se v posledních dvou dnech náhle zhoršil. Do Káhiry už v pondělí odletěl tým českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha.

„V tuto chvíli je bohužel pacientka v kritickém stavu, má maximální možnou léčbu, ale není schopna ani převozu na letiště," citovalo Ministerstvo zdravotnictví ve svém prohlášení Koloucha. Ten z Káhiry rovněž informoval, že tři čeští lékaři a čtyři egyptští se na místě shodli, že v tuto chvíli nelze pro pacientku dělat více. Všichni tito lékaři jsou specialisté na urgentní medicínu a intenzivní péči.

„Stav hodnotíme jako multiorgánové selhání," popsal situaci Kolouch. Uvedl také, že v celém průběhu léčby a podle dostupné dokumentace a informací od vedoucích lékařů nemocnice nebylo nalezeno žádné pochybení.

Šestatřicetiletá Češka byla zraněna 14. července v Hurghadě, kde mladý Egypťan zaútočil nožem na turisty na pláži. Dvě německé turistky zabil a další zranil, mezi nimi ženu z Česka, kterou zasáhl do nohy a do zad.

Za zraněnou Češkou odletěla do Káhiry rodina, o kterou se rovněž stará tým odborníků.

Reklama

Související témata:

Doporučované