Hlavní obsah

Chtěli letět do Číny, ale uvízli na Sibiři. Společnosti Air France se rozbilo i náhradní letadlo

14. 11. 2018

Cestující společnosti Air France zůstali uvězněni na Sibiři. (Video: Reuters)

Cestující společnosti Air France jsou už tři dny uvězněni na ruské Sibiři. Let z Paříže do Šanghaje tu musel nouzově přistát, pro cestující okamžitě vyrazilo nové letadlo. I to ale začalo po přistání vykazovat technické problémy. Cestující tak znovu čekají na nový stroj.

Článek

Zákazníci společnosti Air France se neplánovaně ocitli v ruském Irkutsku na Sibiři. Během letu z Paříže do Šanghaje zde byla posádka nucena nouzově přistát kvůli technickým problémům.

Pro cestující se okamžitě vydalo náhradní letadlo. I to však po startu začalo vykazovat technické problémy. „Nastoupili jsme do nového letadla, co přiletělo z Francie. Ale poté, co pilot nastartoval, jsem vyrozuměla, že nastal další problém a bylo by velmi nebezpečné vzlétnout,” uvedla jedna z cestujících, Anne Lombartová.

Již třetím dnem jsou tak cestující uvězněni na Sibiři. Nemají ruská víza a nemohou se hnout z hotelu. Jsou navíc neustále pod dohledem policie. V pořadí již třetí letadlo Air France je nyní na cestě do Ruska. Pasažéři tak doufají, že už v pořádku odletí do Číny.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.