Hlavní obsah
Online

Proti pyrotechnice vodní děla i slzný plyn. Policie rozháněla protestující

Přenos z demonstrace na Staroměstském náměstí v Praze. (Video: ČTK)

Reklama

18. 10. 13:41
aktualizováno • 18. 10. 23:18

Na Staroměstského náměstí se po nedělním protestu střetla policie s demonstranty. Někteří protestující začali házet předměty i pyrotechniku, na místě zasáhli těžkooděnci.

Článek

Po Bratislavě byla na řadě Praha. Stejně jako v sobotu na Slovensku se den poté i do hlavního města Česka svolali především fanoušci fotbalových a hokejových týmů, aby protestovali proti vládním opatřením. Nelíbí se jim pozastavení sportovních soutěží, vládní opatření ani práce médií.

Demonstraci zorganizoval oficiálně spolek Hnutí občanské nespokojenosti, příznivci fotbalových a hokejových klubů ale spojitost s tímto uskupením vylučují. Podle vyjádření pouze využili prostoru v rámci nahlášené akce.

Krátce po 15. hodině ale musel pořadatel oznámit konec demonstrace, rozpustil ji magistrát města. Důvodem bylo, že na Staroměstském náměstí bylo více než nyní povolených 500 lidí a řada z nich neměla roušky.

K pokojnému rozchodu ale nedošlo, někteří protestující zaútočili na policii pyrotechnikou i dlažebními kostkami. Zapalovali dýmovnice i dělobuchy. V okolí Staroměstského náměstí tak zasahovali těžkooděnci, policie na koních i psovodi. Jednotky použili vodní děla i slzný plyn. Několik demonstrantů i policistů bylo zraněno.

  • Někteři zasahující policisté byli zraněni. Ošetřují je zdravotníci

  • Demonstranty na Staroměstském náměstí rozhání těžkooděnci

    Po tom, co někteří demonstranti začali po konci protestu na Staroměstském náměstí útočit pyrotechnikou a házet po policistech předměty, těžkooděnci začali účastníky rozhánět. Na místě se zasahovalo vodním dělem i slzným plynem. Některé protestující policie zatkla.

    Foto: Seznam Zprávy

    Zásah policie na Staroměstském náměstí.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.