Hlavní obsah
Online

Ve Španělsku nebudou muset turisté od 1. července do karantény

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

25. 5. 6:54
aktualizováno • 25. 5. 21:59

Počet celosvětově nakažených atakoval 5,5 milionu. Stejně tak přibývá i uzdravených, kterých je momentálně 2,3 milionu. Nejvíce nakažených hlásí velké země jako USA, Brazílie a Rusko. Vývoj dění ve světě sledujeme online.

Článek

Co byste měli vědět?

- Čína v neděli prohlásila, že její vztahy se Spojenými státy jsou „na pokraji nové studené války“. Čínský ministr zahraničí Wang I v neděli řekl, že se Washington zdá být infikován „politickým virem“, ale že Peking je přesto otevřen mezinárodnímu úsilí o vyšetření původu koronaviru. „Některé politické síly v USA berou vztahy mezi Čínou a USA jako rukojmí a tlačí naše dvě země na pokraj nové studené války,“ řekl Wang.

- V Brazílii za neděli přibylo 15 813 nakažených koronavirem, kterých tamní ministerstvo zdravotnictví úhrnem eviduje 363 211. Celkem zde nemoci covid-19 nemoci podlehlo 22 666 nakažených, za neděli to bylo 653 lidí. Brazílie v pátek překonala v počtu nakažených koronavirem Rusko, a je tak nyní na druhém místě za Spojenými státy.

- V USA se dosud potvrdilo na 1,62 milionu případů nákazy. Počet obětí tam přesáhl 97 000 lidí. Do Spojených států nemohou přicestovat cizinci, kteří byli v uplynulých dvou týdnech v Brazílii. O nedělním oznámení Bílého domu informovala agentura Reuters.

SVĚTOVÉ DĚNÍ JSME SLEDOVALI I VČERA:

  • Čína: Jsme na pokraji nové studené války s USA

    Čína v neděli prohlásila, že její vztahy se Spojenými státy jsou „na pokraji nové studené války“. Čínský ministr zahraničí Wang I v neděli řekl, že se Washington zdá být infikován „politickým virem“, ale že Peking je přesto otevřen mezinárodnímu úsilí o vyšetření původu koronaviru. „Některé politické síly v USA berou vztahy mezi Čínou a USA jako rukojmí a tlačí naše dvě země na pokraj nové studené války,“ řekl Wang.