Hlavní obsah
Online

Poprvé za dva měsíce kleslo průběžné číslo nových případů pod 1000

Foto: ÚZIS, Seznam Zprávy

Šéf ÚZIS Ladislav Dušek

Reklama

22. 11. 6:54
aktualizováno • 22. 11. 18:22

Dění v souvislosti s koronavirovou epidemií sledujeme v online reportáži.

Článek

Co byste měli vědět?

- Virus způsobující onemocnění covid-19 v Česku zůstane a zřejmě „si nenechá ujít“ i období, ve kterém pravidelně útočí onemocnění dýchacích cest s největší silou, varoval v ČT šéf ÚZIS Ladislav Dušek. „Jdeme do období vrcholu všech respiračních onemocnění, v lednu či únoru budeme stále bojovat s návraty, ale musíme udělat vše, aby nebyly nekontrolované,“ uvedl.

- Ministr zdravotnictví Jan Blatný v televizi Prima uvedl, že od příštího pondělí by se opět mohla rozvolnit některá opatření. Podmínil to však tím, že, jak řekl, „všechno půjde dobře“.

- V televizní diskusi také řekl, že nabídl místo v týmu svých poradů svému předchůdci Romanu Prymulovi. Neví prý však, zda jeho nabídku přijme.

- Ministr také řekl, že do středy příštího týdne bude mít hotovu strategii, zda a jak testovat učitele, kteří se nyní spolu se žáky postupně vracejí do škol.

- Testy v sobotu v Česku odhalily 3187 nových případů koronaviru, což je zhruba o tisícovku méně než před týdnem. V neděli do šesté odpoledne přibylo ve statistikách 895 nových případů. Poprvé po dvou měsících průběžné odpolední číslo kleslo pod tisíc.

- V posledních dvou dnech zemřelo podle dosavadních údajů méně než sto lidí, statistiky se však vždy postupně doplňují.

- Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo ve čtvrtém z pěti stupňů.

DĚNÍ JSME SLEDOVALI TAKÉ V SOBOTU

  • Co se změní od pondělí

    Po přesunu do čtvrtého stupně PES bude od pondělí povoleno shromažďování až šesti lidí namísto dosavadních dvou, zákaz vycházení bude začínat od 23 místo současných 21 hodin. Obdobně se může prodloužit zavírací doba obchodů. Svateb, pohřbů nebo bohoslužeb se bude moci účastnit až 20 lidí. Od středy 25. listopadu se také do lavic vrátí závěrečné ročníky středních škol a obnoví se v nich praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. Zároveň se mohou začít scházet k výuce skupiny do 20 studentů posledních ročníků na vysokých školách. Školy nyní učí přes internet.

    Více ZDE:

  • Nejhůře je nyní na Havlíčkobrodsku

    Nákazou nejvíce zasaženým okresem zůstává Havlíčkobrodsko, kde se za uplynulých sedm dní potvrdilo 669 případů na 100 000 obyvatel. Nad 500 případů má v tomto přepočtu aktuálně také Svitavsko, Chrudimsko a Pelhřimovsko. Relativně nejlépe je na tom za poslední týden Trutnovsko se 122 nakaženými na 100 000 obyvatel.

Sdílejte článek

Další články