Hlavní obsah
Online

Polovina dnešního přírůstku je z Prahy. Nakazilo se tam rekordních 489 lidí

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie.

Reklama

23. 9. 6:00
aktualizováno • 23. 9. 18:58

Dění v souvislosti s koronavirovou epidemií sledujeme v online reportáži.

Článek

Co potřebujete vědět.

- Za středu v Česku přibylo podle poslední aktualizace Ministerstva zdravotnictví zatím 1 091 případů onemocnění covid-19. V Praze přibylo od úterního podvečera rekordních 489 potvrzených případů nemoci covid-19. Dosud nejvíc nakažených za 24 hodin tam hygienici zaznamenali v úterý, kdy přibylo 442 případů, tedy o 47 méně než dnes.

- Ministerstvo zdravotnictví zavádí od čtvrtka nová opatření proti koronaviru. Vnitřní akce budou omezeny na deset osob, pokud není k dispozici sezení. Venkovní pak na 50 účastníků bez sezení. Vnitřní sezení pak bude omezeno počtem 1000 osob v areálu členěných do sektorů, u vnějších akcí se bude jednat o počet 2000 lidí, což se týká i sportovních utkání. Nadále však platí, že u ostatních akcí, kde nejsou možné sektory, zůstává limit 500 osob uvnitř a 1000 osob venku.

- Opatření se také dotknou restaurací a barů, kde se zavírací doba zkrátí do 22:00. Ministerstvo vydalo také doporučení pro provozovny, co dělat v modelových situacích. „Myslím si, že opatření nejsou tak hrozivá. Jsou zatím na 14 dnů,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Dodal, že opatření zatím nebudou zasahovat do škol ani pořádání svateb. Všechna opatření mají platit dva týdny.

- V úterý laboratoře v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 2394 lidí, to je druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie.

  • V úterý přibylo 2 394 případů, je to druhý nejvyšší denní nárůst

    V úterý laboratoře v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 2 394 lidí, to je druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Celkem se od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy onemocnění covid-19, nakazilo 53 158 lidí. Zhruba polovina lidí se už vyléčila, zemřelých je 531.

    Aktuálně nakažených je tak téměř 26 500 lidí, většina má mírný průběh nemoci. Hospitalizováno je ale rekordních 581 pacientů, z toho 115 ve vážném stavu, což je rovněž nejvíc od začátku epidemie.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.