Hlavní obsah
Online

Sledujte, co se právě děje v redakci Seznam Zpráv. Buďte s námi

Foto: Seznam Zprávy

Reportér Daniel Novák před sídlem společnosti Xixoio.

Reklama

včera 0:00
aktualizováno • včera 19:38

Střípky z redakční kuchyně. Postřehy reportérů z terénu. Informace o tom, co pro vás právě připravujeme. Zpravodajové Seznam Zpráv vám v reálném čase poodkrývají, jak vzniká naše zpravodajství.

Článek
 • 18. října: Čekáme na zprávu o zdravotním stavu prezidenta

  Reportér Seznam Zpráv Jaroslav Gavenda bude v 17:30 sledovat tiskovou konferenci předsedy Senátu Miloše Vystrčila. Vyjádří se ke zprávě Ústřední vojenské nemocnice ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana, kterou dnes Senát obdržel (detaily jsme popsali v tomto textu).

  Foto:

  Ústřední vojenská nemocnice zaslala předsedovi Senátu informaci o zdravotním stavu prezidenta. Miloš Vystrčil svolal tiskovou konferenci, na místě je reportér Jaroslav Gavenda.

 • 18. října: Znovu na Hradě, znovu jsme se nic nedozvěděli

  Kancléř Vratislav Mynář svolal tiskovou konferenci, o zdraví prezidenta Miloše Zemana ale nic neřekl. „Bez jeho souhlasu nelze informovat,“ řekl pouze kancléř (více zde). Jeho čtený projev trval čtyři minuty a poté Mynář hned odešel, nepřipustil otázky. Opakovala se tak situace z minulého týdne, kdy Hrad rovněž svolal tiskovou konferenci, na ní přečetla své prohlášení prezidentova manželka Ivana. Ani ona nepřipustila otázky, po třech minutách čtení z papíru odešla (popsali jsme v této zprávě). Tak alespoň fotografie „z místa činu“ od Davida Neffa:

  Foto: David Neff

  Masaryk to vidí. Momentka z oznámení Vratislava Mynáře, po jeho levici mluvčí Jiří Ovčáček.

 • 18. října: Vedení redakce ukončilo pracovní poměr s Jiřím Hoškem

  Vedení redakce Seznam Zprávy se rozhodlo k okamžitému ukončení pracovního poměru s autorem podcastu Angličan a reportérem Jiřím Hoškem. Podrobnosti v této zprávě.

 • 18. října: Hostem Ptám se já byl Miroslav Kalousek

  Hostem pořadu Ptám se já s moderátorkou Veronikou Sedláčkovou byl někdejší ministr financí, bývalý poslanec a expert na fiskální politiku TOP 09 Miroslav Kalousek. Odpovídal na otázky týkající se veřejných financí, povolební situace i Miloše Zemana. Chtěli jsme vědět také to, jestli sám zvažuje se do politiky vrátit.

  „Politikou se neživím, ale dál ji sleduji a komentuji. Nejsem rozhodnutý, jestli se do aktivní politiky chci vrátit, tím méně si mohu být jistý o tom, na jaké pozici,“ reagoval na otázku, jestli sám zvažuje kandidovat na prezidenta. „Kroky Andreje Babiše ale nasvědčují tomu, že na prezidenta kandidovat bude.“

  Celé interview si můžete poslechnout zde.

  Foto: David Neff

  Miroslav Kalousek před rozhovorem pro Seznam Zprávy.

 • 17. října – Kroužkujte podle návodu podcastu Vlevo dole

  Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší nechtějí nic podcenit. Proto připravili instruktážní video, jak pro ně správně hlasovat v anketě Křišťálová Lupa.

  Tak prosíme, kroužkujte, ať nedopadnou jako Piráti:

  Nechcete volit dinosaury? A jak zajistit, aby nepropadl váš hlas? (Video: Seznam Zprávy)

 • 16. října: Přehledně a v datech, co se děje v Moravskoslezském kraji

  V kraji se prudce zhoršila covidová situace, aktuálně je nejhorší v celé republice. Datoví analytici Seznam Zpráv posbírali všechna dostupná data mapující, co se v Moravskoslezském kraji děje. Zjistili například, že v karanténě je už třetina středních a šestina základních škol; do školy nemohou chodit více než čtyři tisíce žáků.

  Podrobnosti v tomto textu:

 • 16. října: Se Zdenou Mašínovou na Mašínech

  Polovina národa je považuje za chladnokrevné vrahy, druhá za hrdiny.

  V pražském Divadle Na Jezerce měla v týdnu premiéru hra Mašíni režiséra Jana Jirků s podtitulem „Bojovali s Hitlerem, bojovali s Gottwaldem, bojovali s Havlem“. A na slavnostní uvedení hry zavítala i Zdena Mašínová, sestra Josefa a Ctirada Mašínových. Setkal se tam s ní náš redakční kolega Jaroslav Gavenda, který léta popisoval její soudní boj se státem o rodinný statek v Lošanech na Kolínsku, jenž Zdenka Mašínová nakonec vyhrála.

  Co se na statku aktuálně děje, si můžete přečíst v tomto textu. A v tomto textu Jarda Gavenda popsal další boj paní Zdeny - tentokrát o exhumaci ostatků své matky, kterou utýrali komunisté a pohřbili v masovém hrobě na Ďáblickém hřbitově.

  Foto:

  Po dlouhé době osobní setkání s paní Zdenou Mašínovou, pochvaloval si Jaroslav Gavenda.

 • 15. října: Pan Pilulka hostem Dne v byznysu

  Hostem pravidelného pořadu Den v byznysu, který je rychlým přehledem toho nejdůležitějšího, co se ve světě peněz doma i ve světě odehrálo během posledních 24 hodin, byl v pátek 15. října spoluzakladatel a šéf online lékárny Pilulka.cz Petr Kasa. Akcie společnosti vstoupily na trh START pražské burzy 26. října loňského roku a jejich hodnota vystřelila o více než 180 procent.

  V rozhovoru, který vedla moderátorka Markéta Bidrmanová, Petr Kasa popsal, kolik vstup na burzu firmě přinesl. A společně s Markétou se zasmál svému entrée, které jsme samozřejmě vystřihli. Kolegyně už byla myšlenkami o krok dál, takže ve studiu vítala místo pana Kasy pana Pilulku.

  Tady se můžete podívat na vystřiženou scénku:

 • 15. října: Vlevo dole nejlépe hodnoceným podcastem

  Máme radost! Politický podcast Seznam Zpráv Vlevo dole se drží na prvním místě v žebříčku webu České podcasty.

  Podcastu Vlevo dole uživatelé udělují průměrné hodnocení 88 %. Teď už jen předběhnout podcast Přepište dějiny v počtu udělených hodnocení…

  Foto:

  Žebříček, ze kterého máme radost.

 • 15. října: Nachystali jsme pro vás průvodce Signal Festivalem

  Fotograf Honza Mihaliček se hned v den zahájení festivalu světel vypravil do pražských ulic, takže pro vás hned po ránu máme ukázku, jak vypadá letošní ročník populárního Signal Festivalu. A kam se třeba večer, až se setmí, vypravit. Podrobnosti v této fotogalerii.

  Foto: Jan Mihaliček

  Kostel sv. Cyrila a Metoděje rozsvítil videomapping Wind od německého studia Weltraumgrafik.

 • 14. října: Čekáme na Hradě na informace o zdraví prezidenta

  Pražský hrad dnes v 16:00 uspořádá brífink ke zdravotnímu stavu prezidenta. Miloš Zeman je v nemocnici od neděle, podrobnosti zdravotního stavu nejsou známy. Na místě je reportér Seznam Zpráv Petr Švihel.

  Foto: Petr Švihel

  Čekání novinářů na tiskovou konferenci.

  (Doplněno v 16:03: Na tiskové konferenci promluvila první dáma Ivana Zemanová, stručně požádala veřejnost, aby respektovala soukromí jejího manžela. Podrobnosti v této zprávě.)

 • 14. října: Ptáme se, jak to vypadá mezi Piráty a Starosty

  Političtí reportéři Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší zjišťují u předsedy Starostů a nezávislých Víta Rakušana, jak probíhají jednání o vládě a kdo by mohl obsadit která ministerstva. Ptají se také na to, jak to teď skřípe mezi Starosty a Piráty, kteří ve volbách pohořeli. První část rozhovoru o tom, jak se bude po Babišovi čistit státní správa, vyšla ZDE. Celý rozhovor publikujeme v pátek.

  Foto: Jan Mihaliček

  Rozhovor s Vítem Rakušanem.

 • 14. října: Hostem Ptám se já byl předseda Senátu Miloš Vystrčil

  Do redakce Seznam Zpráv zavítal předseda Senátu Miloš Vystrčil, který byl hostem rozhovorového pořadu Ptám se já s moderátorkou Marií Bastlovou. Odpovídal mimo jiné na to, proč žádá hradní kancelář o prognózu prezidentova zdraví a jaké aktuální informace o stavu hlavy státu má.

  Celý rozhovor si můžete pustit ZDE.

  Foto: David Neff

  Hostem Ptám se já byl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

 • 14. října – Seznam Zprávy jsou nejčtenějším online zpravodajstvím v Česku

  Seznam Zprávy jsou podle NetMonitoru nejčtenějším online zpravodajstvím v Česku. Následují Novinky.cz a iDnes.cz. Výsledek je spočítán jako měsíční průměr počtu reálných uživatelů za leden až září 2021.

  Reálný uživatel je metrika jednotného měření návštěvnosti českého internetu, která informuje o odhadovaném počtu skutečných čtenářů.

  Jak uvádí server MediaGuru, české zpravodajské weby si letos udržují vyšší návštěvnost. Z dat NetMonitoru vyplývá, že počet návštěv na internetových serverech v kategorii zpravodajství se meziročně zvýšil průměrně téměř o devět procent. Počet zhlédnutých stránek byl za letošní období leden až září meziročně vyšší o tři procenta.

  PořadíMédiumReální uživatelé (leden až září 2021)*
  1.Seznam Zprávy5 044 857
  2.Novinky.cz4 855 972
  3.iDnes Zpravodajství3 606 694
  4.CNN iPrima.cz3 477 363
  5.Denik.cz3 389 853
  6.Aktualne.cz3 336 512
  7.Blesk.cz - Zprávy2 150 751
  8.iRozhlas.cz1 991 656
  9.TN.cz1 970 269
  10.CT24.cz1 753 385
  11.Forum24.cz1 580 710
  12.Reflex.cz1 557 239
  13.Drbna.cz1 531 175
  14.Echo24.cz1 510 215
  15.Lidovky.cz1 448 379

  *Zdroj: NetMonitor, SPIR, Gemius, měsíční průměr za leden až září 2021, všechny platformy

 • 14. října: Fotky, jak premiér dostal třetí dávku a měnil pravidla

  Foto: David Neff

  Andrej Babiš dorazil do ÚVN. Nechal si aplikovat třetí dávku očkování proti covidu-19 a novinářům, mezi kterými nechyběl Petr Švihel ze Seznam Zpráv, řekl, že se zkrátí platnost PCR testů jako potvrzení bezinfekčnosti. Konkrétně ze sedmi dní na 72 hodin, u antigenních testů půjde o zkrácení ze tří dnů na jeden den.

  Podrobnosti v této zprávě.

 • 14. října: Jsme znovu před ÚVN, tentokrát kvůli Babišovi

  Do Ústřední vojenské nemocnice v Praze dnes zamíří premiér Andrej Babiš na třetí dávku očkování proti covidu-19. Koronavirová nákaza v Česku znovu sílí, ve středu přibylo 1 497 případů covidu, v nemocnicích je více než 400 lidí (popsali jsme zde). Chceme se premiéra ptát, jestli kabinet chystá nějaká opatření.

  Foto:

  Reportér Seznam Zpráv Petr Švihel čeká v ÚVN na Andreje Babiše.

 • 13. října: O budoucnosti potravin s moderátorkou SZ Byznys Zuzanou Hodkovou

  Věděli jste, že každý rok skončí v odpadkovém koši domácností, supermarketů a dalších provozů potravinářského průmyslu 931 milionů tun potravin? ️

  Budoucnost potravin bude hlavním tématem online kulatého stolu, který na téma plýtvání potravinami a zdravého a udržitelného stravování pořádá spolu s Provozně ekonomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně a dalšími partnery společnost Tesco. Akcí bude provázet Zuzana Hodková, moderátorka Byznysu na Seznam Zprávách.

  Připojit se můžete ve čtvrtek 21. října od 13:00 do 15:30, další podrobnosti zde.

 • 13. října: Jiří Paroubek má stále rád akvarijní rybičky

  Reportérka Kristina Ciroková o volebním víkendu natáčela černý den ČSSD. Nejstarší tuzemské strany, který prohrála boj o hlasy voličů a nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny. Anatomii pádu najdete v tomto videu.

  Co nás ve střižně zaujalo: Že Jiří Paroubek, který v reportáži hodnotí předvolební situaci v sociální demokracii, pořád holduje akvaristice. A má velmi podobné akvarium jako to, které figuruje na fotografii oceněné Cenou diváků na Czech Press Photo v roce 2010. Posuďte sami.

  Foto:

  Jiří Paroubek během natáčení pořadu Terén Kristiny Cirokové.

  Foto:

  Czech Press Photo 2009: fotografie Jana Zátorského „Paroubkovy rybičky“ oceněná Cenou diváků.

 • 13. října: Zpráva o politickém zákulisí a jedna prohraná sázka

  Po každých volbách vítězní politici při formování nové vlády říkají, že nejprve řeší program, teprve pak personálie. Asi tušíte, že ve skutečnosti to běží minimálně souběžně.

  Co se teď v zákulisí politiky odehrává, rozkrývají Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší v nové epizodě Vlevo dole.

  Autoři podcastu před volbami uzavřeli sázku na výsledky voleb; na jaký zisk která strana dosáhne. Ten, kdo bude mít slabší odhad, bude muset tři minuty mluvit o pozitivních věcech, o něž se Babišův kabinet zasloužil. „Voliči rozdali karty, já jsem prohrála a porážku respektuji,“ uznala Lucie Stuchlíková.

  Foto:

  Václav Dolejší poslouchá, časomíra běží, Lucie Stuchlíková hledá pozitiva.

Sdílejte článek
Související témata: