Hlavní obsah

Čtyři přední moderátoři BBC po zjištění o nerovném odměňování mužů a žen souhlasili se snížením platu

Čtyři známé postavy BBC se dohodly na snížení platu.

 

Reklama

26. 1. 2018 12:00

Čtveřice známých britských moderátorů televizní stanice BBC souhlasila se snížením svých platů. Je to reakce na to, že britská editorka Carrie Gracieová rezignovala z důvodu platových rozdílů v BBC mezi muži a ženami.

Článek

Čtyři přední moderátoři britské veřejnoprávní stanice BBC Jeremy Vine, John Humphrys, Huw Edwards a Jon Sopel se s vedením společnosti dohodli na snížení platu.

Důvodem je odhalení platových nerovností mezi muži a ženami, na které reagovala na začátku ledna také editorka BBC v Číně Carrie Gracieová rezignací na svůj post. Společnost se snaží nyní rozdíl v odměňování mužů a žen zmírnit.

Čtyři moderátoři vydělali minulý rok od 200 do 750 tisíc liber. O jak velké snížení půjde, zatím není jisté.

Kontroverzi vyvolala minulý měsíc debata Humphryse a Sopela o nerovném odměňování mužů a žen v rádiu mimo záznam. Konverzace však byla nahrána a zveřejněna. Muži se bavili o tom, že Gracieové předají část platu, aby zůstala na své pozici. Humphrys to později okomentoval slovy, že šlo o vtipkování se starým přítelem. BBC reagovala podrážděně.

V červenci 2017 stanice zveřejnila žebříček nejlépe placených zaměstnanců. Dvě třetiny pozic obsadili muži. Nezávislý audit platových poměrů v BBC stanice zveřejní příští týden.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované