Hlavní obsah

Dagmar Havlová chce na slavném Hrádečku stavět apartmány

Dagmar Havlová.

Reklama

7. 10. 2019 7:49

Vdova po Václavu Havlovi Dagmar chce u chalupy na Hrádečku, kam exprezident pravidelně jezdíval, postavit apartmány a parkoviště. Součástí stavby by mohlo být i muzeum Václava Havla.

Článek

O záměru herečky informoval deník Mladá Fronta Dnes. Havlová si podle nich už požádala o změnu územního plánu na pozemek, který vlastní, a plánovou stavbu deníku potvrdila i starostka městysu Mladé Buky na Trutnovsku.

„Prvotní návrh od paní Havlové byl, že na místě vznikne parkoviště a zázemí, které by sloužilo k uctění památky pana Václava Havla,“ řekla listu starostka Lucie Potůčková. Městys se stavbou problém nemá, pokud nebude příliš velká.

Dagmar Havlová informace odmítla komentovat s tím, že jde o soukromou věc. List připomíná, že muzeum chtěl v těchto místech vybudovat už před lety Havlův přítel a pořadatel trutnovského festivalu Martin Věchet, z plánů ale sešlo.

Pozemky, kde chce Havlová stavět, spadají pod chráněné území přírodního parku Hrádeček. Správa Krkonošského národního parku údajně doporučuje, aby velikost stavby nepřesáhla 200 metrů čtverečních.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované