Hlavní obsah
Online

Další skok o 149 případů. Každý druhý se bál kvůli koronaviru k doktorovi

Foto: Profimedia.cz

Od počátku pandemie bylo v Česku odhaleno 11954 nakažených.

1. 7. 5:59
aktualizováno • 1. 7. 11:29

Od počátku pandemie se nakazilo přes 10 milionů lidí po celém světě. V Česku téměř 12 tisíc. Situaci doma i ve světě sledujeme online.

Článek

Co byste měli vědět?

- V úterý přibylo v Česku ve státní statistice 149 potvrzených případů koronaviru. Počet aktuálních případů dosahuje 3834 a obětí od začátku pandemie stát eviduje 394.

- Nejpostiženějším regionem je nyní Karvinsko. Za posledních sedm dní tam na 100 000 obyvatel připadá 270 nakažených. Na Karvinsku a také Frýdecko-Místecku tak platí zpřísněná opatření. V ostatních částech republiky se naopak od sředy pravidla uvolňují. S výjimkou Prahy. Podrobnosti ZDE.

- Unie otevírá hranice. Do členských zemí Evropské unie mohou ode dneška cestovat občané z patnácti zemí, na nichž se v úterý shodly státy unie. Mezi nimi jsou Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Japonsko, Korea, Srbsko, Thajsko či Černá Hora. Podmínečně na seznamu figuruje i Čína

 • Koronavirus se nadále šíří v Austrálii

  Australský stát Victoria se nadále potýká s přibývajícími případy nákazy koronavirem, za poslední den přibylo 73 nových případů, informuje The Guardian. Šlo tak o pátý nejvyšší nárůst nových případů od počátku pandemie. Stát provedl za den téměř 21 tisíc testů, nákaza má mít původ v jednom z hotelů.

 • V Číně přibyly během úterý tři případy nákazy

  V pevninské Číně během úterý přibyly tři nové případy koronaviru, o den dříve jich bylo 19. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Všechny tři nové případy byly zjištěny v hlavním městě Pekingu, přičemž za pondělí jich bylo sedm. Úřady rovněž oznámily, že za posledních 24 hodin nikdo s nemocí covid-19 nezemřel.

 • Čtrnáct států USA hlásí za poslední týden dvojnásobek počtu nakažených

  Počet případů koronavirové nákazy se během června zdvojnásobil ve 14 státech USA, včetně Kalifornie, Floridy či Texasu. Nejmenší přírůstek má naopak New York, který byl dlouho hlavním ohniskem nákazy v zemi, píše ČTK. Nejvyšší nárůst, a to o 294 procent, zaznamenala v červnu Arizona následovaná Jižní Karolínou a Arkansasem s 200procentním, respektive 179procentním přírůstkem. Více než dvojnásobný nárůst nových případů infekce hlásí také Alabama, Aljaška, Idaho, Nevada, Severní Karolína, Oklahoma, Oregon a Utah.

 • Unie otevírá své hranice

  Do členských zemí Evropské unie mohou ode dneška cestovat občané z patnácti zemí, na nichž se v úterý shodly státy Unie. Mezi nimi jsou Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Japonsko, Korea, Srbsko, Thajsko či Černá Hora. Podmínečně na seznamu figuruje i Čína, která musí nejprve povolit vstup občanů unijních států na své území. I když je států na seznamu patnáct, Česko zatím hodlá vpouštět jen občany jmenovaných zemí mimo Čínu. Řecko obnovuje provoz na svých letištích, mezinárodní lety do země byly doposud možné jen do Atén a Soluně. Mezi Španělskem a Portugalskem se otevře pozemní hranice.

 • Nejpostiženější je Karvinsko

  Nejpostiženějším regionem je nyní Karvinsko. Za posledních sedm dní tam na 100 000 obyvatel připadá 270 nakažených. V sousedním okrese Frýdek-Místek je zhruba 37 nakažených na 100 000 obyvatel. Právě v těchto dvou okresech jsou nadále povinné roušky ve všech budovách kromě bydliště a veřejné dopravy, zakázány jsou také návštěvy v domovech důchodců a zdravotnických zařízeních. Na většině ostatního území ČR už lidé ode dneška roušky nosit nemusí.

  Více ZDE:

 • Nových 149 případů v Česku

  V úterý přibylo v Česku 149 potvrzených případů koronaviru, což je nejméně za pět dní. Většina z nich byla opět v Moravskoslezském kraji, kde je ohnisko nákazy a cíleně se tam testuje. Dosud se v Česku od začátku epidemie nakazilo 11 954 lidí, vyléčilo se jich 7 771, obětí je 349. Aktuálně tak v zemi je 3 834 odhalených případů nákazy.