Hlavní obsah
Online

Slovinsko vrátilo Česko mezi bezpečné země. S jednou výjimkou

Foto: Shutterstock.com

Mrazivé záběry z Brazílie, která je druhou nejpostiženější zemí světa s celkovými více než 1,6 milionu nakaženými.

6. 7. 6:39
aktualizováno • 6. 7. 21:17

Ve světě se od počátku pandemie nakazilo téměř 11,5 milionů lidí novým typem koronaviru. Změnilo se pořadí nejpostiženějších států. Dění ve světě i v Česku sledujeme online.

Článek

Co byste měli vědět?

- Ve světě se od počátku pandemie nakazilo téměř 11,5 milionů lidí novým typem koronaviru. Přes šest milionů se jich uzdravilo a přes půl milionu jich zemřelo.

- Indie se podle aktuálních statistik stala 3. nejpostiženější zemí, zařadila se za první Spojené státy a druhou Brazílii.

- Australské úřady v úterý kvůli pandemii covidu-19 poprvé po zhruba 100 letech uzavřou hranici mezi dvěma nejlidnatějšími státy Victoria a Nový Jižní Wales.

- V Česku za neděli přibylo 75 nakažených, jde o nejnižší číslo za více než týden. Celkem je evidováno 12 515 případů nákazy.

- Slovinsko od úterý 7. července vrací Českou republiku zpátky na seznam bezpečných zemí.

 • V neděli přibylo v ČR 75 nakažených, nejméně za dva týdny

  V neděli přibylo v Česku 75 potvrzených případů koronaviru, což je nejnižší denní přírůstek za uplynulé dva týdny. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12 515 nakažených, z nichž se 7 864 lidí vyléčilo a 348 s nemocí covid-19 zemřelo.

  Aktuálně je v zemi nemocných 4 303 lidí, z toho 130 se léčí v nemocnici. Ve vážném stavu je 14 hospitalizovaných. Nejzasaženější oblastí republiky zůstává Karvinsko. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 00:30.

 • Změnilo se pořadí zemí nejvíce zasažených koronavirem

  Indie hlásí za neděli 25 tisíc nových případů nákazy novým koronavirem. Od počátku pandemie se tak v zemi nakazilo bezmála 700 tisíc lidí. Tím se stala Indie v absolutních číslech třetí nejvíce zasaženou zemí světa, když „přeskočila“ Rusko s 680 tisíci případy. Druhá je Brazílie s 1,6 milionu případů a první USA s bezmála třemi miliony.

  Ve statistice je ovšem nutné se spoléhat na hlášení jednotlivých států. A v Číně dlouhodobě tvrdí, že koronavirus v podstatě zmizel. Celkem tak mělo být v zemi, odkud se rozšířil do světa, nakaženo jen 85 tisíc lidí a v posledních dnech se objevují jen ojedinělé případy.

 • Austrálie zavírá hranice mezi dvěma nejlidnatějšími státy

  Australské úřady v úterý kvůli pandemii nemoci covid-19 poprvé zhruba po 100 letech uzavřou hranici mezi dvěma nejlidnatějšími státy Victoria a Nový Jižní Wales. Podle agentury Reuters to dnes oznámil premiér státu Victoria Daniel Andrews.

  Místní úřady k podobnému kroku přistoupily naposledy v roce 1919 během pandemie španělské chřipky. V hlavním městě Victorie Melbourne v posledních dnech rychle roste počet infikovaných. Místní úřady proto zavedly přísné společenské restrikce na 30 předměstích a uvalily úplnou karanténu na devět velkých bytových domů. Stát za neděli oznámil 127 nových případů koronaviru, což je nejvíce za den od začátku pandemie. Po více než dvou týdnech také zaregistroval zemřelého s nemocí covid-19. V Austrálii tak nyní evidují 105 obětí nákazy.

 • Brazílie eviduje celkem přes 1,6 milionu nakažených

  Brazílie zaznamenala za posledních 24 hodin dalších 26 051 pozitivních nálezů na koronavirus, počet zemřelých v souvislosti s nemocí covid-19 v této největší latinskoamerické zemi vzrostl o 602, informovala agentura Reuters.

  Brazílie s asi 210 miliony obyvatel je v absolutních číslech druhou nejhůře zasaženou zemí na světě po USA. Od začátku pandemie eviduje již přes 1,6 milionu pozitivních nálezů na SARS-CoV-2, v souvislosti s onemocněním covid-19 v zemi zemřelo již 64 867 pacientů.

Další články