Hlavní obsah

Dárkový speciál – tipy na vánoční dárky pro děti do jednoho roku

9. 12. 2018

Místo klasického plyšáka zkuste toho, co učí děti mluvit, nebo takového, který slouží jako noční lampička. (Video: Zuzana Hodková, Seznam.cz)

Pravidelný pořad pro mámy od mámy – tentokrát jako předvánoční dárkový speciál s tipy na dárky pro děti do jednoho roku. A nechybí ani varování před větami, které by pod vánočním stromečkem rozhodně zaznít neměly.

Článek

Co si budeme nalhávat. Ty úplně nejmenší děti nejvíc potěší balicí papír. Pokud jim do něj ale přeci jen chcete něco zabalit, podívejte se do videa na pár tipů, které jsme pro vás dali dohromady.

Proč třeba místo „klasického“ plyšáka nezkusit takového, který děti naučí mluvit. Nebo jiného, který v noci svítí a ještě hraje ukolébavku.

Proč místo „klasické“ knížky nezkusit takovou, kde je hlavním hrdinou vaše dítě. Nebo jinou, kde jsou místo písmenek našité aplikace pro rozvoj jemné motoriky. Děti tak mohou zkoušet knoflíky, suché zipy, patentky a to je v tomto věku rozhodně zabaví víc než duchaplná literatura.

Velkým hitem je teď i kouzelný kohoutek do vany, hrací kostka, kousátka, pískátka, mluvící a zpívací pejsek nebo tančící sova. U těch nejmenších zkrátka neuděláte chybu s ničím, co nějak bliká a vydává zvuk, který budete vy už za pár dní nesnášet.

Máte i jiné tipy? Dejte mi vědět prostřednictvím aplikace Videokomentáře nebo na Instagramu @mamablog_eda.tob.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Kriminalisté v Plzni vyšetřují násilnou smrt muže

    Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na dnešek zemřel člověk. Mluvčí záchranné služby Veronika Albrechtová ČTK sdělila, že záchranáři vyjížděli v sobotu v noci k muži s řezným poraněním na Jižním Předměstí. Po příjezdu na místo ale už lékař muži nemohl pomoci. Případ převzala policie a byl povolán koroner.

  • Vyšetřování ruského vlivu zkraje cílilo na čtyři Američany

    Vyšetřování FBI týkající se možných ruských vazeb na kampaň prezidenta Donalda Trumpa před volbami roku 2016 se zpočátku zaměřovalo na čtyři Američany. Před kontrolním a justičním výborem Sněmovny reprezentantů to podle agentury AP v pátek za zavřenými dveřmi prohlásil bývalý šéf amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey. Ve výpovědi, která byla zveřejněna v sobotu večer, jména zmíněných čtyř osob nesdělil. Uvedl ale, že Trump mezi nimi nebyl.

  • Ve věku 91 let zemřela obhájkyně lidských práv Alexejevová

    Ve věku 91 let včera v moskevské nemocnici zemřela ruská obhájkyně lidských práv Ljudmila Alexejevová, legenda sovětského disentu. Informovala o tom agentura AFP. Tato zakladatelka Moskevské helsinské skupiny v minulosti obdržela za obhajobu lidských práv řadu cen, mimo jiné Andreje Sacharova, Olofa Palmeho a Václava Havla.