Hlavní obsah

Den v byznysu: Písařík řekl, kdo zavinil pád jeho skupiny

Pusťte si pořad Den v byznysu.Video: Petra Krmelová, Seznam Zprávy

 

Reklama

8. 11. 2021 17:10

Rychlý přehled nejdůležitějších událostí, které se v byznysu odehrály doma i ve světě v pondělí 8. listopadu.

Článek

Majitel padlé energetické skupiny Bohemia Energy Jiří Písařík po třech týdnech vystoupil na tiskové konferenci. Byla velmi emotivní, nechyběly slzy a také obvinění bank, že nechaly „Bohemku“ bez zdrojů, a dodavatelů poslední instance, kteří podle Písaříka nabobtnali o statisíce nových klientů a nestálo je to ani halíř, protože si to vše klienti zaplatí z vlastního.

Do vln s PPF

Skupina PPF se dosud profilovala hlavně ve finančnictví či telekomunikacích, nedávno ale vykročila překvapivým směrem. Od letošního července PPF spolupracuje s Groupe Beneteau, tradičním francouzským výrobcem menších rekreačních plavidel a plachetnic, se kterým chce vybudovat globálního lídra v segmentu pronájmu lodí.

Pro peníze do Londýna

Na burze v Londýně může zazářit už třetí velká česká firma. Po Avastu a AVG je to český Eurowag, který zajišťuje platby, mýtné a další služby pro kamiony. Jak složité a nákladné je připravit IPO na velké západní burze, popisuje zakladatel firmy Martin Vohánka.

Pomoc proti zdražování – Jak zvládnout krizi

Domácnosti a firmy čelí problémům s vysokou inflací a růstem cen energií. Projekt Seznam Zpráv „Jak zvládnout krizi“ vám nabízí praktické informace, jak ušetřit a jak řešit či snížit dopady zdražování.

Mohlo by vás také zajímat:

Reklama

Doporučované