Hlavní obsah

Denně ji vídáte na obrazovkách. Ale vášní Ljuby Krbové je focení

13. 2. 2018

Rozhovor s Ljubou Krbovou o fotografování a cestování. (Video: Veronika Farářová, Seznam.cz)

Úspěšná česká herečka Ljuba Krbová vyniká i v další oblasti. Tou je fotografování a vášeň pro cestování.

Článek

„Včera jsem se vrátila z Benátek. Byla jsem tam fotit karneval, už poněkolikáté. Vždy mně udělá radost, když si najdu dva nebo tři dny a vyrazím tam, Benátky jsou moje srdcová záležitost,“ prozradila herečka Ljuba Krbová.

O herečce se ví, že cestování a fotografování patří mezi její životní vášně. „Člověk, když vyrazí do cizí země, se ji snaží nějak fotograficky uchopit a nedělat jen hezké obrázky. Samozřejmě taky nacvakám takové ty obrázky pro maminku, abych jí ukázala nějaké paláce, zahrady,“ přibližuje svůj přístup Ljuba Krbová.

Ačkoliv je fotografování jejím koníčkem, nebojí se mu leccos obětovat.

„Já nerada vstávám, ale na některé fotografie si člověk musí skutečně přivstat. Takže když je to kvůli focení, tak se přinutím,“ říká Ljuba Krbová.

Fotografování dokonce herečce přináší i drobný adrenalin.

„Adrenalin pro mě je, když v ten nejméně vhodný okamžik, kdy se něco děje a vy víte, že už to nejde vrátit, dochází baterka nebo karta. A ačkoliv jsme ukáznění cestovatelé, pokud člověk fotí zvířata, tak se dostává do situací, které jsou někdy i adrenalinové,“ svěřuje se Ljuba Krbová.

Více o cestování a fotografování v úvodním videu.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Na venezuelské hranici vojáci zastřelili dva lidi a mnoho dalších zranili

    Venezuelští vojáci při střetu v oblasti přiléhající k brazilským hranicím zabili dva domorodé obyvatele a dalších nejméně patnáct lidí zranili, z toho několik vážně. Na místě panuje napjatá situace. Incident se odehrál ve městě Gran Sabana, které se nachází na východě země poblíž hranic Brazílie a Guyany. Domorodí indiáni se podle agentury EFE snaží bránit tomu, aby byla Venezuela zcela odříznutá od sousedních zemí a aby se do země nemohla dostat humanitární pomoc.