Hlavní obsah

Dennis má první oběti. Muž spadl z tankeru, další ležel mrtvý na pláži

Bouře Dennis má na svědomí zatím dva životy.

Reklama

15. 2. 2020 19:27

Týden po bouři Ciara se na Britské ostrovy řítí bouře Dennis. Británie ruší stovky letů, o život přišli dva lidé. Z rozbouřeného moře po dlouhé pátrací operaci u pobřeží jihovýchodní Anglie odpoledne záchranáři vytáhli tělo utonulého muže, který patrně spadl z tankeru. Druhou obětí je devatenáctiletý mladík.

Článek

Zrušení letů se kromě těch londýnských dotklo také několika dalších britských letišť a narušilo plány nejméně čtyř desítek tisíc cestujících. Největší problémy hlásí aerolinky EasyJet a British Airways. Podle stránek Letiště Václava Havla byla dnes zrušena také dvojice letů aerolinek British Airways na lince mezi Prahou a londýnským letištěm Heathrow.

Druhý nejvyšší stupeň varování před záplavami vydali meteorologové pro patnáct oblastí v různých částech Anglie, jedenáct ve Skotsku a jednu ve Walesu. Nižší výstraha platí pro dalších téměř dvě stě míst po celé zemi. Na pomoc lidem v hrabství West Yorkshire, které tvrdě postihla i bouře Ciara, už úřady vyslaly armádu.

V rozbouřeném moři u pobřeží nedaleko Kentu po sedmihodinové pátrací akci záchranáři našli tělo muže, který patrně utonul poté, co spadl z tankeru převážejícího zkapalněný ropný plyn. Druhou obětí bouře Dennis má být podle serveru Daily Mail devatenáctiletý mladík, který se v pátek nevrátil domů. Záchranáři jeho tělo našli na pláži.

Varování pro hrabství Waterford a Wexford na jihovýchodě země vydali v sobotu také meteorologové v Irsku. Hrozit podle nich budou místní záplavy i ničivé poryvy větru. Jeho rychlost bude podle služby Met Éireann dosahovat až 120 kilometrů za hodinu.

Před týdnem Evropu postihla bouře Ciara, které se ve střední Evropě včetně Česka říkalo Sabine. Vyžádala si více než desítku obětí, jen v Británii zahynuli podle místních médií tři lidé. Odborníci varovali, že následky bouře Dennis by mohly být ještě horší. Podle některých odhadů by totiž mohlo za víkend v některých regionech napršet tolik jako jindy za celý měsíc.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované