Hlavní obsah

Deset turistů se utopilo v italském národním parku, další se pohřešují

Foto: ČTK

Úzkou a velmi hlubokou soutěsku v národním parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie zaplavila voda.

Reklama

21. 8. 2018 6:48

Nejméně deset lidí zahynulo v rozvodněných soutěskách národního parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie. Další lidé se pohřešují. Od pondělí běží záchranná operace.

Článek

Úzkou a velmi hlubokou soutěsku v národním parku Pollino v Kalábrii na jihu Itálie zaplavila voda po krátkém, ale vydatném dešti. Voda turisty smetla asi tři kilometry po proudu. České Ministerstvo zahraničních věcí nemá informace, že by se neštěstí týkalo českých turistů.

Oficiálně je deset mrtvých, ale nelze vyloučit, že se tento počet ještě zvýší, uvedla italská civilní ochrana, aniž upřesnila státní příslušnost obětí. Podle dostupných informací byly v oblasti tři desítky osob ve třech skupinách. Osmnáct osob bylo zachráněno, šest lidí záchranáři hospitalizovali. 

Mezi raněnými jsou dva nezletilí - chlapec a podchlazená dívka, kterou do nemocnice ve městě Cosenza přepravil vrtulník. Zraněná osoba z Nizozemska utrpěla frakturu pánve.

„Naše ambasáda v Římě o případu ví, nicméně v této chvíli nemá informace, že by mezi oběťmi či zraněnými byli Češi,” uvedla mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Záchranáři v soutěskách stále hledají případné pohřešované, do pátrání byla zapojena helikoptéra. Na místo byly dopraveny výkonné reflektory, aby akce mohla pokračovat i v noci.

Říčka Raganello vyhloubila kaňon, který je místy až kilometr hluboký. V některých částech roku je přístup do něj zakázán, jindy je volně přístupný.

Záchranáři se do něj slaňují. Počet pohřešovaných neznají proto, že někteří lidé se na místo mohli vydat bez profesionálního průvodce.

„(Soutěska) rozděluje terén a je velmi hluboká a úzká. Představte si skoro kilometrovou hloubku a šířku jen několik metrů. A teď si představte v téhle díře lidi,” popsal místo šéf místní civilní ochrany Carlo Tansi. Kaňon je dlouhý 17 kilometrů a jeho průměrná hloubka je 400 metrů. Místo láká turisty z celého světa.

Po několika hodinách prudkého deště a silného větru se počasí v okolí města Cosenza v jihoitalském regionu Kalábrie zlepšilo.

Reklama

Související témata:

Doporučované