Hlavní obsah
Online

Minuta po minutě z Václavského náměstí: Demonstranti chtějí jednat s Ruskem

Pusťte si záznam demonstrace na Václavském náměstí.Video: ČTK

 

Reklama

28. 9. 12:17
aktualizováno • 28. 9. 17:27

Na Václavském náměstí a v dalších městech se sešli protivládní demonstranti. Seznam Zprávy nabízí dění z centra Prahy a Brna minutu po minutě.

Článek

V Praze a asi na desítce dalších míst v Česku se odehrály demonstrace proti vládě Petra Fialy (ODS). Policie odhadla, že krátce po druhé hodině odpoledne byly na Václavském náměstí „nižší desítky tisíc lidí“.

Protestní akci nazvanou Česká republika na 1. místě pořádají Jiří Havel a Ladislav Vrabel. Vrabel je přitom podle dřívějších informací serveru Aktuálně.cz v insolvenci a dluží tři miliony korun. Po minulé demonstraci si jej podle serveru předvolal soud a žádal vysvětlení, co Vrabel udělal se statisíci, které mu na podporu akce zaslali příznivci.

+18

Na první zářijové protivládní demonstraci se na Václavském náměstí v Praze sešlo podle policie kolem 70 tisíc lidí. Premiér Petr Fiala (ODS) tehdy prohlásil, že ji svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci a mají blízko k extrémním pozicím a jsou proti zájmům Česka.

Na středeční demonstraci zazněla výzva k vypsání referenda o zahájení přímého jednání s Ruskem o dodávkách plynu.

Online přenos skončil, dění na středeční demonstraci minutu po minutě si můžete připomenout zde:

  • První desítky demonstrantů

    Demonstrace má sice začít až za dvě hodiny, ale první desítky protestujících už čekají pod pódiem, hlásí z Václavského náměstí zpravodaj Seznam Zpráv.

Sdílejte článek
Související témata:

Hlavní zprávy