Hlavní obsah

Fiala Zemanovi navrhl Hladíka na ministra životního prostředí

Foto: Michal Turek, Seznam Zprávy

Petr Hladík (KDU-ČSL) měl nahradit Annu Hubáčkovou na ministerstvu už od listopadu. Jeho navržení se ale posunulo kvůli policejnímu vyšetřování.

Reklama

29. 12. 2022 21:15

Petr Hladík má ve funkci nahradit Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů.

Článek

Premiér Petr Fiala (ODS) poslal prezidentu Miloši Zemanovi návrh na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí. ČTK to ve čtvrtek večer sdělil mluvčí vlády Václav Smolka. Ministerstvo dočasně vede lidovecký předseda a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Hladík následně na twitteru uvedl, že resort má před sebou mnoho důležitých výzev pro budoucnost země, které rád probere se Zemanem v příštích dnech.

Fiala chtěl s návrhem na jmenování Hladíka počkat na případný posun v kauze přidělování městských bytů v Brně. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval.

Fiala už dříve uvedl, že požádá Jurečku, aby funkci ministra životního prostředí vykonával až do konce roku. „Před časem jsem řekl, že chci poskytnout dostatek času, aby se situace kolem Petra Hladíka vyjasnila. Potřebná doba uplynula,“ poznamenal dnes premiér ve vyjádření, které ČTK poskytl Smolka.

„Podle informací, které jsou k dispozici, není Petr Hladík z ničeho obviněn a není proti němu vedeno trestní stíhání. Proto jsem vyhověl nominaci KDU-ČSL a poslal prezidentu republiky návrh na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí,“ uvedl Fiala.

Se Zemanem se Fiala setká v pondělí při novoročním obědě. Prezident nedávno řekl, že bude s Hladíkem hovořit až v případě, že premiér podá návrh na jeho jmenování. Hladík má ve funkci nahradit Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů.

Reklama

Doporučované