Hlavní obsah

Džíny se vrátily na burzu a zájem o akcie byl stejný jako o kalhoty. Obrovský

Levi Strauss se vrátil na burzu po 34 letech. (Video: Jan Marek, Reuters, Youtube.com)

 

Reklama

21. 3. 2019 11:24

Burziáni jsou zvyklí spíše na společenské obleky, nebo dokonce na smoking, ale přesto návrat džínového oblečení po 34 letech na Wall Street dopadl skvěle.

Článek

Takzvaní institucionální investoři nakoupili v první den obchodování akcie Levi Strauss za 623 milionů a byli ochotni zaplatit 17 dolarů za kus, tedy výš, než kolik činilo původně plánované rozpětí 14 až 16 dolarů za kus.

Nejslavnější značka světa, pokud jde o džíny, tak byla oceněna na 6,6 miliardy dolarů. Ale džíny nikdy nebyly zadarmo, ony jen levně vypadají.

Podnik, který v 19. století modré džíny vynalezl, se na trh vrací pod označením LEVI. A od dneška si podíl v něm mohou koupit i řadoví investoři. Tedy každý.

Zájem o akcie může vysvětlovat částečně i průzkum Euromonitoru International, podle kterého popularita džínového oblečení je ohromující. Celosvětový prodej džínsů roste ročně o 4,3 procenta, aspoň podle posledních dostupných údajů z roku 2018 to tak je.

Značka Levi Strauss vedle oděvů prodává také obuv, pásky nebo peněženky a loni zvýšila čisté tržby na 5,6 miliardy dolarů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované