Hlavní obsah

Den očima: EET slaví dva roky, nejvýše položené kluziště a žádost na odbočku ze železnice směr letiště

Den očima Lucie Stuchlíkové. (Video: Lucie Stuchlíková)

To nejzajímavější, co přinesl pátek 30. listopadu, vybrala redaktorka Lucie Stuchlíková.

Článek

O víkendu to budou přesně dva roky, kdy byla spuštěna elektronická evidence tržeb. Podle premiéra Andreje Babiše se od té chvíle do letošního září vybralo 10 miliard korun.

Na Pomezních Boudách v Malé Úpě vzniká nejvýše položené umělé kluziště v Česku. Ledová plocha o rozloze 12 krát 24 metrů bude stát několik milionů. To v celém Karlovarském kraji dnes měli kluziště zadarmo a nemuseli ani vylézat z auta.

Senátor za ODS a primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati poseděl v restauraci s podnikatelem a lobbistou Ivo Rittigem. Deníku Mladá fronta Nwelati sdělil, že měl schůzku s tenistou Radkem Štěpánkem. A Rittig, kterému se v ODS svého času přezdívalo „Středočeský kmotr”, se prý náhodou nachomýtl kolem. Povídali si prý o tenise.

Firma na jihu Číny nutí své zaměstnance, aby ve svém volném čase ušli 180 tisíc kroků za měsíc. Za každý nesplněný krok se platí penále. Jak firma své líné zaměstnance kontroluje, není jasné. Ale v zemi, kde má vláda sledovací systém rozpoznávající občany právě podle chůze, to asi nebude problém. Ještě vám chybí ta panda?

Správa železniční a dopravní cesty požádala o územní rozhodnutí na železnici z Prahy do Kladna s odbočkou na letiště. Že by se nekonečná sága chýlila ke konci? To by byla škoda. Vždyť na článcích o tom, že dráha na letišti bude v roce XY, tentokrát už ale určitě, se v Česku vytrénovala celá řada začínajících novinářů, včetně Lucie Stuchlíkové.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.