Hlavní obsah

EK schválila Křetínského firmě CMI koupi podílu v Lagardére

Křetínský rozšíří CMI o podíl v Lagardére. Akvizici schválila EK.Video: Jan Marek, Youtube.com

 

Reklama

3. 12. 2018 15:35

Czech Media Invest (CMI) českého investora Daniela Křetínského po dubnové akvizici známých českých i zahraničních rozhlasových stanic včetně Evropy 2 a Frekvence 1 opět rozšiřuje své portfolium mediálních produktů. I tentokrát bude znovu čerpat od Lagardére Group. Koupi podílu od této mediální skupiny schválil odpovědný orgán EU.

Článek

Evropská komise schválila prodej podílu v mediální skupině Lagardére Group firmě Czech Media Invest miliardáře Daniela Křetínského. Komise podle svého dnešního sdělení dospěla k názoru, že navrhovaná akvizice nebude vzhledem k velmi omezenému vlivu na strukturu trhu představovat ohrožení hospodářské soutěže.

Nákup se podle sdělení komise netýká titulů Journal du Dimanche, Paris Match a brandu Elle a s ním spojených produktů.

Letos v dubnu CMI oznámila, že kupuje od skupiny Lagardére rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. Z českých rozhlasových stanic vedle Evropy 2 a Frekvence 1 pod Lagardére spadalo Rádio Bonton, Dance Radio a stanice Zet.

Později CMI oznámila, že Lagardére jedná o koupi časopisů ve Francii, mezi nimiž měly být kromě Elle také Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, France Dimanche, Ici Paris a Public.

Letos v říjnu francouzský bankéř Matthieu Pigasse, spolumajitel francouzského deníku Le Monde, prodal firmě Czech Media Invest (CMI) také 49procentní podíl v holdingu Le Nouveau Monde. Jeho prostřednictvím tradiční francouzský list Le Monde spoluvlastní. Skupina CMI letos koupila také francouzský týdeník Marianne.

CMI prostřednictvím svých dceřiných společností Czech News Center (CNC) a CN Invest působí zejména v oblasti tisku. Vydává čtyři deníky, mezi nimi Blesk, Sport a Aha!, desítky časopisů, například týdeník Reflex nebo Svět motorů, a také webové tituly.

Reklama

Doporučované