Hlavní obsah

Erdogan si v Berlíně vydupal, že novinář nepřijde na tiskovku. Dalšího vyvedla ochranka

Novinář v protestním tričku byl vyveden z tiskové konference. (Video: Dan Andrisák, Reuters)

Návštěvu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana v Berlíně neprovázely jen spory s kancléřkou Angelovou Merkelovou, ale také nepříjemnosti na tiskové konferenci.

Článek

Tiskové konference obou politiků po jednání se nemohl zúčastnit novinář Can Dündar, který byl v Turecku odsouzen a žije v Německu v exilu. Jeho přítomnost v sále Erdogan razantně odmítal, a dokonce vyhrožoval, že se tiskové konference vůbec nezúčastní, pokud by novinář zůstal.

Tisková konference se ale i přes absenci Dündara neobešla bez konfliktů. Další z novinářů si oblékl triko s nápisem „Svoboda pro novináře v Turecku“. Svoboda tisku v této zemi bylo i jedno z témat, které se na schůzce politiků řešilo. Merkelová poznamenala, že v tomto tématu se jejich názory zásadně rozchází. Ochranka proti novináři v protestním triku ihned zasáhla a z tiskové konference ho vyvedla.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Útočník v německém Ravensburgu pobodal tři lidi

    V jihoněmeckém Ravensburgu útočník v centru města zranil nožem tři lidi, jeden ze zraněných je v kritickém stavu. Policie pachatele zadržela, žádné další podrobnosti ani informace o motivu činu neuvedla.

Reklama