Hlavní obsah

Facebook se mění. Podle expertů začíná nabízet nejhorší internetovou žumpu

27. 10. 2017

Facebook testuje nový nástroj. Má přinášet personalizovaný obsah uživateli.

Nový nástroj Explore Feed má lidem přinášet obsah, ke kterému by se normálně nedostali. Zatím ale nabízí jen to nejhorší z internetu, uvádí americký server Quartz.

Článek

Síť Facebook začala testovat nový nástroj Explore Feed. Ten by měl uživateli přinášet obsah vybíraný přímo pro něj. Na svém feedu tedy uvidí nejen příspěvky svých přátel, ale i další obsah z různých populárních stránek. Zatím ale úspěch neslaví, americký oborový server Quartz uvádí, že jde o přehlídku materiálu z absolutního dna internetu.

Podle reportérů Quartzu se novému nástroji zatím nedaří podle plánů a výsledkem je „žumpa“ složená z toho nejhoršího, co lze na internetu najít. „Jsou tam memy ukradené z jiných platforem, několik měsíců stará virální videa, články z Fox News a Mashable, které jste viděli jinde a s nezájmem přešli, a nekonečný tok hloupostí. Jestli si Facebook myslí, že tohle je to, co chceme vidět, pak má o nás velmi nízké mínění,“ napsal web.

Doporučujeme

Další zprávy

  • V babyboxu v Pelhřimově našli odloženého asi 1,5letého chlapečka

    Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnáct až šestnáct měsíců starého chlapce. Váží 9,5 kilogramu a dostal jméno Karel Spěváček. V tiskové zprávě to dnes uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. Malý Karel je 181. dítětem odloženým do babyboxu v ČR za 13 let jejich existence. „Je zcela zdravý, jenom jej teď sestřičky zahřívají, protože byl trochu podchlazený, měl 35,5 stupně,” napsal Hessovi v textové zprávě přes mobilní telefon primář dětského oddělení Stanislav Houštěk.

    Případ je neobvyklý stářím odloženého dítěte, většině bylo jen několik dní či měsíců. „Obdobně velké děťátko bylo před lety odložené v Olomouci,” řekl Hess. Odhadované stáří chlapce, kterého zdravotníci našli v babyboxu v Olomouci v listopadu 2011, bylo 18 měsíců.

Reklama