Hlavní obsah

Facebook zvýšil zisk téměř o 80 procent díky mobilní reklamě

Facebook zvýšil zisk téměř o 80 procent díky mobilní reklamě.

Facebook zvýšil čistý zisk o 79 procent na 4,71 miliardy dolarů (asi 104 miliard korun). Firma uvedla, že k růstu zisku přispěly zejména vyšší příjmy z reklamy, hlavně z té mobilní.

Článek

Celkové příjmy podniku se pak zvýšily o 47,3 procenta na 10,33 miliardy amerických dolarů (asi 227 miliard korun).

Facebook měl zhruba dvě miliardy aktivních uživatelů měsíčně. To je o 16 procent více než loni a také více, než čekali analytici.

Sociální síť je teď ve Spojených státech terčem kritiky za způsob, jakým řeší placenou politickou reklamu a umožňuje šíření falešných zpráv. Největší kritika se na firmu snáší kvůli tomu, že Rusku umožnila ovlivnit americké prezidentské volby.

Facebook v minulých dnech uvedl, že lidé z Ruska si v posledních dvou letech koupili nejméně 3000 amerických politických reklam a zveřejnili dalších 80 tisíc sdělení, takzvaných postů, které mohlo vidět až 126 milionů Američanů. Rusko vměšování odmítá.

Akcie firmy dnes na trhu Nasdaq zpevnily o 1,4 procenta na 182,66 amerického dolaru. Po zveřejnění výsledků přidaly více než jedno procento a vystoupaly na nový rekord nad 184 dolarů za kus.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Zemřel „řezník z Pekingu“, čínský expremiér Li Pcheng

    Ve věku 90 let zemřel v pondělí bývalý čínský premiér Li Pcheng, jemuž je připisována odpovědnost za krvavé potlačení prodemokratických protestů na náměstí Nebeského klidu v Pekingu v roce 1989. Informovala o tom dnes čínská státní média. Expremiér Li podlehl v pondělí krátce před půlnocí v Pekingu blíže neupřesněné nemoci, napsala oficiální agentura Nová Čína.

    Li Pcheng působil ve funkci premiéra v letech 1987 až 1998, od roku 1998 do roku 2003 byl předsedou stálého výboru čínského parlamentu. Po většinu 90. let byl Li druhým nejvyšším představitelem vládnoucí čínské komunistické strany po prezidentu Ťiang Ce-minovi.