Hlavní obsah

Facebook zvýšil zisk téměř o 80 procent díky mobilní reklamě

Facebook zvýšil zisk téměř o 80 procent díky mobilní reklamě.

Facebook zvýšil čistý zisk o 79 procent na 4,71 miliardy dolarů (asi 104 miliard korun). Firma uvedla, že k růstu zisku přispěly zejména vyšší příjmy z reklamy, hlavně z té mobilní.

Článek

Celkové příjmy podniku se pak zvýšily o 47,3 procenta na 10,33 miliardy amerických dolarů (asi 227 miliard korun).

Facebook měl zhruba dvě miliardy aktivních uživatelů měsíčně. To je o 16 procent více než loni a také více, než čekali analytici.

Sociální síť je teď ve Spojených státech terčem kritiky za způsob, jakým řeší placenou politickou reklamu a umožňuje šíření falešných zpráv. Největší kritika se na firmu snáší kvůli tomu, že Rusku umožnila ovlivnit americké prezidentské volby.

Facebook v minulých dnech uvedl, že lidé z Ruska si v posledních dvou letech koupili nejméně 3000 amerických politických reklam a zveřejnili dalších 80 tisíc sdělení, takzvaných postů, které mohlo vidět až 126 milionů Američanů. Rusko vměšování odmítá.

Akcie firmy dnes na trhu Nasdaq zpevnily o 1,4 procenta na 182,66 amerického dolaru. Po zveřejnění výsledků přidaly více než jedno procento a vystoupaly na nový rekord nad 184 dolarů za kus.

Doporučujeme

Další zprávy

  • V babyboxu v Pelhřimově našli odloženého asi 1,5letého chlapečka

    Do babyboxu v Pelhřimově v pátek před půlnocí někdo odložil zdravého, podle odhadů patnáct až šestnáct měsíců starého chlapce. Váží 9,5 kilogramu a dostal jméno Karel Spěváček. V tiskové zprávě to dnes uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. Malý Karel je 181. dítětem odloženým do babyboxu v ČR za 13 let jejich existence. „Je zcela zdravý, jenom jej teď sestřičky zahřívají, protože byl trochu podchlazený, měl 35,5 stupně,” napsal Hessovi v textové zprávě přes mobilní telefon primář dětského oddělení Stanislav Houštěk.

    Případ je neobvyklý stářím odloženého dítěte, většině bylo jen několik dní či měsíců. „Obdobně velké děťátko bylo před lety odložené v Olomouci,” řekl Hess. Odhadované stáří chlapce, kterého zdravotníci našli v babyboxu v Olomouci v listopadu 2011, bylo 18 měsíců.

Reklama