Hlavní obsah

Facebook zvýšil zisk téměř o 80 procent díky mobilní reklamě

Facebook zvýšil zisk téměř o 80 procent díky mobilní reklamě.

2. 11. 2017 11:46

Facebook zvýšil čistý zisk o 79 procent na 4,71 miliardy dolarů (asi 104 miliard korun). Firma uvedla, že k růstu zisku přispěly zejména vyšší příjmy z reklamy, hlavně z té mobilní.

Článek

Celkové příjmy podniku se pak zvýšily o 47,3 procenta na 10,33 miliardy amerických dolarů (asi 227 miliard korun).

Facebook měl zhruba dvě miliardy aktivních uživatelů měsíčně. To je o 16 procent více než loni a také více, než čekali analytici.

Sociální síť je teď ve Spojených státech terčem kritiky za způsob, jakým řeší placenou politickou reklamu a umožňuje šíření falešných zpráv. Největší kritika se na firmu snáší kvůli tomu, že Rusku umožnila ovlivnit americké prezidentské volby.

Facebook v minulých dnech uvedl, že lidé z Ruska si v posledních dvou letech koupili nejméně 3000 amerických politických reklam a zveřejnili dalších 80 tisíc sdělení, takzvaných postů, které mohlo vidět až 126 milionů Američanů. Rusko vměšování odmítá.

Akcie firmy dnes na trhu Nasdaq zpevnily o 1,4 procenta na 182,66 amerického dolaru. Po zveřejnění výsledků přidaly více než jedno procento a vystoupaly na nový rekord nad 184 dolarů za kus.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené