Hlavní obsah

Partner Le Penové byl obviněn ze zneužití peněz europarlamentu

22. 12. 2017

Europoslanec Aliot je obviněn ze zneužívání peněz europarlamentu (Video: AP)

Louis Aliot, partner Marine Le Penové, byl obviněn ze zneužití peněz europarlamentu. Europoslanec fiktivně zaměstnával stranické činitele jako poslanecké asistenty.

Článek

Francouzská justice v pátek obvinila europoslance Louise Aliota ze zneužití peněz europarlamentu. Partner krajně pravicové političky Marine Le Penové a zároveň místopředseda její strany Národní fronta měl fiktivně zaměstnávat stranické činitele. Ti byli uvedení jako poslanečtí asistenti, a proto čerpali peníze nikoliv ze stranické pokladny, ale z té europarlamentní.

S falešným zaměstnáváním měl europoslanec problémy už v minulých letech. Od července 2014 do února 2015 byl Aliot kvůli podezření ze zneužívání peněz vyslýchán u soudu. Jeho partnerka Marine Le Penová čelí stejným obviněním, a to od letošního června. Evropský parlament odhadl celkovou škodu v posledních pěti letech na pět milionů eur (131 milionů korun). Šlo zhruba o 40 lidí odměňovaných za práci asistentů.

Na internetu Aliot podle agentury AFP ironicky poznamenal, že dostal hezký dárek pod stromeček, a zároveň kritizoval, že se informace dostala do médií.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.