Hlavní obsah

Jak ustát brexit? Pečlivou přípravou. Byznysové rady manažerky Budvaru

Rady v byznysu Vlasty Vlasákové, Trade Marketing Export Manager Budějovického Budvaru. (Video: Petra Krmelová, Seznam Zprávy)

 

Reklama

16. 4. 2019 14:00

Národní podnik Budějovický Budvar, pro který je Velká Británie jedním z pěti nejzásadnějších trhů, je údajně na brexit připraven. Budvar loni vyvezl do zahraničí rekordní množství piva, víc než milion hektolitrů – poprvé v historii.

Článek

To bylo o osm a půl procenta víc než o rok dřív. Potvrdil tak pozici druhého největšího českého exportéra s podílem na celkovém českém vývozu 21 %. Víc než 90 % exportu tvořil světlý ležák Budweiser Budvar. Budvar má ve Spojeném království dceřinou firmu Budvar UK.

Hostem Ženského byznysu byla Vlasta Vlasáková, manažerka jihočeského pivovaru, která v pořadu řekla: „Uvnitř Budvaru máme společně s dceřinkou profesní týmy a ty spojují oblasti, kterých se brexit dotýká. Jsou vypracované scénáře, uvidíme, jak to nakonec dohodnou politické špičky. Řešíme to intenzivně minimálně rok.“

Už před časem řekl pro agenturu AP ředitel Budvaru Petr Dvořák: „Může se stát, že to bude ,supertěžké‘ importovat do Británie a kamiony budou stát až někam k Německu přes celou Belgii. V tu chvíli, jak tahle situace nastane, nás bude chvilku zachraňovat naše předzásobení, po zbytek doby to bude ,supersložité‘ do Británie importovat a lze očekávat nějaký pokles byznysu.“

Podle Dvořáka vyváží budějovický pivovar „velmi úspěšně” své tankové pivo, které je nicméně postavené na jeho čerstvosti. Poslední, co prý tedy Budvar potřebuje, je, aby nádrže stály v případných frontách k proclení, které by se mohly vléct i týdny. Předzásobení v Británii je možné pouze pro sudová, lahvová nebo plechovková piva.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované