Hlavní obsah

Kamery zachytily podezřelého ze znásilnění. Oběť systematicky a dlouho stopoval ulicemi Prahy

Kamery zachytily podezřelého muže ze znásilnění. (Video: Policie ČR)

 

Reklama

10. 5. 2018 11:21

Pražští policisté vyšetřují znásilnění čtyřiadvacetileté dívky. Nyní zveřejnili záběry z průmyslových kamer, na nichž je pravděpodobný útočník zachycen. Kriminalisté věří, že se díky záběrům a s pomocí lidí podaří muže vypátrat.

Článek

Ke znásilnění mělo dojít nedlouho po páté ráno prvního května v oblasti Prahy 2-Vinohrad. Kde konkrétně ke zločinu došlo, nechce policie s ohledem na soukromí napadené konkretizovat.

„Kriminalistům druhého policejního obvodu se podařilo zajistit podstatné informace a důkazy. Díky tomu vědí, odkud kam hledaný dívku sledoval, a také se jim podařilo zajistit kamerové záběry, na kterých je dotyčný zachycen,“ vysvětlil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Dívka měla podle Hulana násilníka v patách od Ječné ulice až na Vinohrady. „Záběry bezpečnostních kamer navíc dokládají určitou odhodlanost hledaného. Ten totiž nepustil svou oběť z očí ani ve chvíli, kdy zašla do provozovny rychlého občerstvení na rohu ulice Jugoslávská a Tylovo náměstí,“ upřesnil Hulan.

Policie se proto obrací s žádostí o pomoc i na obyvatele Prahy. „Prosíme každého, kdo muže v modré bundě a modrých kraťasech na záběrech bezpečnostních kamer poznal, znáte jeho totožnost nebo místo jeho pobytu či pohybu, aby se nám přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání,“ žádá policista Hulan.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované