Hlavní obsah

Výzva: Klaus a jeho úředníci napsali urážlivý hanopis, říká veterán svobodného tisku Topol

Rozhovor s Jáchymem Topolem. (Video: Renata Kalenská)

Spisovatel Jáchym Topol poprvé veřejně okomentoval kritiku Václava Klause a jeho spolupracovníků na svou novou knihu Citlivý člověk. „Výplod těch tří úředníků byl nesmírně trapný a směšný,“ říká v rozhovoru pro Seznam.

Článek

Původně si spisovatel myslel, že jde jen o „mystifikaci nějakých recesistů“. Za to, že Klaus zpochybnil, zda Topol mohl napsat svého Citlivého člověka, se prý stydí a připomíná mu to doby minulé.

Jáchym Topol ale nešetří kritikou ani na adresu Pražského hradu. Zeman je podle něj naše ponížení – mimo jiné proto, že podlézá diktátorům, například Číně. O to víc se spisovatel raduje, že jeho novou knihu koupilo právě čínské nakladatelství. Topol v rozhovoru pro Seznam žertuje, že rád Citlivého člověka přidá Zemanovi do kufru, aby ho mohl i s Krtečkem v Pekingu předat.

Dalším z témat, o nichž Topol v rozhovoru pro Seznam mluví, je smrt. Ta je také jedním z ústředních témat nové knihy. Sám spisovatel se smrti nebojí, protože si připadá mladý. Dodává ale, že problém je pomalé umírání, kterého se podle něj bojíme úplně všichni.

Doporučujeme

Další zprávy

Reklama