Hlavní obsah

Kocábová: Amerika se změnila. Ale pořád se tu neukazuje frustrace na potkání

Foto: Profimedia.cz

„Volila jsem Bidena, část rodiny jsou trumpovci. Polarizace samotné Američany zaskočila, jsem ale přesvědčená, že jejich společnost to zvládne,“ říká spisovatelka Natálie Kocábová.

Reklama

28. 12. 2020 18:10
Článek

Dcera slavného otce, která mluví anglicky jako Američanka, píše česky jako Češka, ale některý další román by ráda napsala anglicky. V posledních letech se podruhé vdala, má tři děti a cení si toho, že se její život zklidnil.

Se svým dnešním hostem jsem mluvil přes oceán. Spisovatelka Natálie Kocábová je v USA u americké části své rodiny. Konkrétně ve Wilmingtonu v Severní Karolíně, kde se před lety usadil její dědeček, vysokoškolský učitel matematiky.

Co v Americe dělá a jak dlouho tam zůstane? I o tom jsme spolu samozřejmě mluvili.

A taky o tom, jaký je rozdíl mezi Čechy a Slováky, protože Slovák je její druhý manžel a shodou okolností měla nedávno v Bratislavě premiéru její divadelní hra.

Zeptal jsem se i na to, zda dcera známého českého hudebníka a bývalého politika volila Bidena, či Trumpa. A koho volili její američtí příbuzní.

Jakými změnami její vztahy k otci prošly a jak si stojí právě teď? Jaké sny a zájmy má její nejstarší syn, který je mimochodem přesně tak starý, kolik bylo jí, když jí v Česku vyšel první román. A kdy jí vyjde v Americe? Celý podcast si pusťte v přehrávači v úvodu článku.

Příjemný poslech.

Jedno procento

Co byste dělali, kdyby vám v telefonu zbývalo jen poslední procento baterie? Jaká je vaše nebezpečná myšlenka? Bude za 10 let svět lepší, nebo horší než dnes? Jedno procento je podcast Miloše Čermáka s lidmi, kteří ho zajímají a baví.

Vychází na Seznam Zprávách, na Spotify,Apple Podcasts a dalších aplikacích.

Archiv Jednoho procenta najdete tady, další podcasty Seznam Zpráv tady. Co máme zlepšit? Jaký díl vás bavil nejvíc? Své postřehy, podněty a tipy nám můžete posílat na audio@firma.seznam.cz.

Reklama

Doporučované