Hlavní obsah

Kolektiv jsme tužili útěky na diskotéku, pomáhalo nám to i na hřišti, říká končící florbalová legenda

30. 5. 2018

Kolektiv v reprezentaci jsme tužili útěky na diskotéku, pomáhalo nám to i na hřišti, říká končící florbalová legenda Tomáš Kafka. (Video: Jakub Burian)

Florbalový gólman Tomáš Kafka se rozhodl ve 39 letech ukončit aktivní kariéru. Na kontě má třináct českých titulů, stříbro z mistrovství světa a cenu pro nejlepšího brankáře světa.

Článek

První zápas odchytal Kafka v Tatranu Střešovice v roce 1995. „Na začátku to byla spíše taková uvolněná party záležitost. V současné době už je to poloprofesionální sport a florbal v Čechách urazil za tu dobu opravdu dlouhou cestu,“ myslí si nejlepší gólman světa z roku 2006.

Tomáš Kafka byl prakticky po celou svou kariéru důležitým členem reprezentačního výběru. V národním dresu získal na světových šampionátech stříbro a bronz, rád ale vzpomíná i na zakázané akce během reprezentačních soustředění.

„Říkali jsme tomu výlety za nepřátelskou linii. Po večerce jsme se vypařili z hotelu, lezli po žebřících a přelézali ploty, abychom mohli na nějakou místní diskotéku. Kolektiv se výborně utužil a o to víc pak držel při sobě na hřišti. To mi v současné době trochu chybí,“ říká Kafka.

Kromě florbalového vytížení si devětatřicetiletý Kafka nemůže stěžovat ani na nedostatek práce v jeho civilním zaměstnání. Přes patnáct let působí v globální poradenské firmě, kde vede tým, který vyšetřuje korupci a podvody. „I tady se občas dotýkám sportovního prostředí. Máme za sebou forenzní audity Českého volejbalového svazu nebo ostravské multifunkční arény. Z týmového sportu moc dobře vím, jak se spolupracuje ve větším kolektivu a jak zvládat kritické okamžiky, takže mi florbal pomáhal i v profesi,“ dodává.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.