Hlavní obsah

Koronavirus - nejdůležitější informace: Co s covidem doma, v práci, testy, očkování, školy

Foto: Shutterstock.com

Koronavirus v Česku i ve světě opět nabral na síle.

Reklama

10. 9. 2020 12:41
aktualizováno • 6. 5. 19:30

Odpovědi na základní otázky, které hledáte v souvislosti s novou vlnou koronavirové epidemie. Podívejte se na aktuální informace k novému typu koronaviru covid-19 od Seznam Zpráv.

Článek

Cestování do zahraničí

Za jakých podmínek můžete vycestovat do zahraničí? Podívejte se na přehled aktuálně platných podmínek vstupu pro turisty, které zavedly jednotlivé evropské země ZDE.

Opatření a jejich rozvolňování

Kompletní přehled všech platných koronavirových opatření naleznete ZDE.

Potvrzení o bezinfekčnosti

Jaké jsou způsoby prokázání bezinfekčnosti čtěte přehledně ZDE.

Testování ve firmách

Povinnost testování platí i pro nejmenší firmy, neziskovky a živnostníky. Tato povinnost pro ně začala platit od 6. dubna. Které firmy a od kdy musí začít testovat a co to obnáší? Podívejte se na otázky a odpovědi k testování ve firmách. Vláda odsouhlasila povinné testování zatím do konce června.

Kompenzace v květnu a červnu

V květnu pokračuje program Antivirus, který podnikatelům pomáhá s kompenzacemi mezd. Jaké další peníze mohou získat, i když už mohou částečně otevřít se podívejte ZDE.

Návrat žáků do škol

Výuka je obnovená v základních, středních i vysokých školách. Od úterý 8. června mohou žáci a učitelé základních a středních škol odložit roušky, s výjimkou tří krajů - Zlínského, Jihočeského a Libereckého kraje. Podrobněji čtěte ZDE.

Vakcinace v České republice

Na přehled kde, kdo a jak se může registrovat, kolik je vykázaných dávek očkování, výhody v cestování do i ze zahraničí nebo vyvrácení mýtů a omylů, které se o očkování šíří se můžete podívat ZDE. Jak probíhá očkování v Česku a ve světě naleznete v přehledu ZDE.

Kde se nechat otestovat

Pokud cítíte příznaky nemoci covid-19, můžete využít jedno z desítek odběrových míst (MAPA) po celé České republice, kde vás otestují.

Co dělat po testu

Máme pro vás návod, jak postupovat v případě, že je výsledek testu pozitivní a jak postupovat, když je výsledek testu negativní, ale stále pociťujete určité příznaky.

Pokud byl váš výsledek testu pozitivní, vyplňte sebereportující formulář, ulehčíte práci hygieně.

Na další informace, které by vás mohly zajímat, se podívejte zde:

Počty nakažených

Co je covid-19, jeho mutace a jak se šíří v ČR a ve světě

Aktuální opatření, nouzový stav, pandemický zákon

Finanční náhrady, půjčky a pomoci pro podnikatele

Návrat žáků do škol

Jaké jsou příznaky a jak postupovat

Testování a seznam odběrových míst

Očkování a vakcína

Prevence a ochrana

Léčba a kapacita nemocnic

Karanténa, chytrá karanténa – jaký byl její vývoj?

Aplikace

Nový typ koronaviru se poprvé objevil v Číně ve městě Wu-chan, které se nachází v provincii Chu-pej, v prosinci 2019. Začátkem roku 2020 se začal koronavirus SARS-CoV-2 šířit do celého světa a začátkem února 2020 získal jméno covid-19.

Infolinka ke koronaviru 1221 je k dispozici každý den. V pracovních dnech od 8:00 do 19:00 a o víkendech od 9:00 do 16:30.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované