Hlavní obsah

Feničův Febiofest má problémy. Jubilejní třicátý ročník se neuskuteční

Foto: Profimedia.cz

Fero Fenič na pódiu letošního ročníku filmového Febiofestu.

Reklama

10. 10. 2022 11:04

Společnost provozující filmový festival Febiofest jej už nesmí dál pořádat, oznámil dnes režisér Fero Fenič.

Článek

Do svého vlastnictví získal zpátky ochranné známky Febiofestu a hledá nového vlastníka, který by mohl v pořádání filmové přehlídky v Praze pokračovat. Současně odstoupil z funkce čestného prezidenta festivalu. Vykonával ji od roku 2012 poté, co se pořádání Febiofestu vzdal.

„Ochranné známky (domény) Febiofest a Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, které se mi podařilo znovu získat zpět do svého vlastnictví, nesmí bez mého souhlasu užívat žádná třetí osoba. Společnosti, která MFF Praha - Febiofest dosud provozovala, tímto zároveň končí právo MFF Praha - Febiofest pořádat dál,“ uvedl režisér. Febiofest v předchozích letech organizovala společnost ředitele festivalu Kamila Spáčila, která ji podle Feniče dovedla k insolvenci.

Fenič dnes ČTK řekl, že jubilejní 30. ročník, chystaný na duben příštího roku, se neuskuteční. Buď se podaří najít subjekt, který by festival převzal a pokračoval v tradici, nebo festival skončí. „Nemám už v mém věku dost sil a energie, abych to znovu převzal, ale hledám všechny způsoby, jak Febiofest, moje dítě, zachránit, aby mohl žít dál,“ dodal.

Reklama

Související témata:

Doporučované