Čeští hokejisté doklopýtali k vítězství nad Jižní Koreou 2:1, biatlonista Krčmář skončil sedmý

Čeští hokejisté měli s Jižní Koreou obrovské problémy.

Ester Ledecká obsadila v obřím slalomu lyžařek 23. místo. Z prvního kola postoupila z 29. příčky. Dnes se poprvé představili i čeští hokejisté.

Do druhého kola obřího slalomu na olympijských hrách postoupily lyžařky Ester Ledecká a Gabriela Capová. V konečném pořadí Ledecká obsadila 23. příčku. Zbývající dvě české závodnice Kateřina Pauláthová i Martina Dubovská nedokončily první kolo, protože upadly. Vítězkou v obřím slalomu je Američanka Mikaela Shiffrinová.

Při své olympijské premiéře získali Anna Dušková a Martin Bidař, juniorští mistři světa z roku 2016, pěkné 14. místo.

Olympijským vítězem v mužském sjezdu lyžařů se stal norský závodník Aksel Lund Svindal, po Super G z OH 2010 tak získal své druhé olympijské zlato.

Čeští hokejisté vstoupili do olympijského turnaje zápasem s Jižní Koreou. Národní tým překvapivě prohrával a do konce zápasu měl s domácími obrovské problémy a jen těsně zvítězil 2:1.

Sedmý den olympijských her v Pchjongčchangu jsme sledovali v online reportáži:

15:28 - Česko vítězí nad Jižní Koreou těsně 2:1

Čeští hokejisté se museli v závěru bránit velkému tlaku Jižní Koreje, který ale k vyrovnání nevedl, a tak si národní tým připisuje upocené tři body do tabulky. Ve druhém odpoledním utkání si Kanada snadno poradila se Švýcarskem 5:1. Sedmý den olympijských her tak končí.

15:10 - Zatím rozhodující branku utkání vstřelil Řepík

14:40 - Do třetí třetiny vstoupí Češi s jednobrankovým vedením

Ve druhé části branka nepadla, a tak stále platí stav 2:1 pro Českou republiku.

14:00 - Čeští hokejisté vstoupili do olympijského turnaje

Svěřenci trenéra Josefa Jandače s Jižní Koreou rychle prohrávali, když se v osmé minutě trefil Cho Min-Ho. Ještě v první třetině ale Češi skóre otočili a po brankách Kováře a Řepíka vedou 2:1.

13:42 - Michal Krčmář skončil sedmý, Ondřej Moravec bere dvanácté místo

Velmi solidní závod za sebou má dvojice Michal Krčmář - Ondřej Moravec. Prvně jmenovaný dojel sedmý se ztrátou minuty a patnácti vteřin. Ondřej Moravec pak skončil dvanáctý se ztrátou necelých dvou minut.

13:38 - Johannes Thingnes Boe vítězem!

Norský reprezentant uhájil náskok a slaví zlatou medaili z vytrvalostního závodu. Druhý skončil Slovinec Fak a bronz bere Rakušan Landertinger.

13:33 - Michal Krčmář atakuje umístění v první desítce!

Další výtečný výkon podává na biatlonové trati Michal Krčmář. Po medaili ve sprintu dnes atakuje první desítku. Ze čtvrté střelby odjel bez chyby a celkově tak minul pouze jednou. Na jednom z posledních mezičasů je sedmý.

13:30 - Martin Fourcade zřejmě bez medaile, Landertinger s Fakem jedou fantastický závod

Rakušan Dominik Landertinger odsunul Martina Fourcada v cíli na třetí místo. Po pódiovém umístění sahá také Slovinec Fak, kterému chybí do cíle posledních pár set metrů. Poslední střelba čeká Michala Krčmáře, který se momentálně nachází na 17. příčce.

13:18 - Johannes Thingnes Boe sahá po zlatu, Fourcade zatím druhý

Norský biatlonista je i přes dvě chyby stále v čele závodu. Stejný počet zaznamenal na poslední položce také Martin Fourcade, který drží v cíli druhou příčku. Z té ho ale zřejmě sesadí Dominik Landertinger.

13:12 - Moravec je v cíli, Krčmář jednou chyboval

Ondřej Moravec dojel do cíle vytrvalostního závodu. Zatím vedoucí Johannes Thingnes Boe na něj má téměř dvouminutový náskok. Michal Krčmář na druhé položce jednou minul a je 25.

13:08 - Tři chyby Michala Šlesingra na druhé položce

Michal Šlesingr si na druhé střelbě zřejmě odstřelil naděje na lepší výsledek - minul hned třikrát.

13:05 - Jediná Moravcova chyba přišla při poslední položce

Velká škoda! Ondřej Moravec jednou chyboval a závod dokončí s jednou chybou na střelnici.

13:00 - Výborný vstup Michala Šlesingra a Michala Krčmáře

Na Ondřeje Moravce navázal na první střelbě Michal Šlesingr a pokračuje v závodě bez trestné minuty.  Stejně tak Michal Krčmář.

12:55 - Střelecké představení Ondřeje Moravce pokračuje

Třetí nulu zapsal Ondřej Moravec. Běžecky to však dnes není ideální a Tarjei Boe má na něj po třetí střelbě půlminutový náskok. I přes trestnou minutu na kontě.

12:50 - Fourcade potvrzuje roli favorita

Francouzský reprezentant zastřílel i podruhé bezchybně a je v čele závodu i po druhé střelbě. Stíhá ho Němec Peiffer s desetivteřinovým odstupem. Moravce čeká třetí střelba.

12:43 - I druhá střelba bez chyby, Ondřej Moravec zatím střílí parádně

Druhá střelba = druhá nula pro českého závodníka. Skvěle! Po první střelbě je v čele závodu Francouz Martin Fourcade.

12:33 - Ondřej Moravec vstoupil do závodu čistou střelbou

Český závodník na první střelbě vleže ani jednou neminul a pokračuje s nulou na kontě. Na vedoucího Ilieva ztrácí 11 vteřin.

12:25 - První český závodník je na trati

Ondřej Moravec odstartoval a je prvním českým biatlonistou, který bude bojovat o solidní umístění ve vytrvalostním závodě.

12:20 - Odstartoval biatlonový závod na 20 kilometrů i s českou účastí

Kdy vyjedou na trať muži? Ondřej Moravec má číslo 6, Michal Šlesingr vyjede na trať 56. v pořadí, Michal Krčmář 65. a Adam Václavík 82.

11:45 - Za necelou hodinu odstartuje vytrvalostní závod biatlonistů

Do akce dnes půjde i kvarteto českých biatlonistů. Dvacet kilometrů běhu a čtyři střelecké položky čekají na Ondřeje Moravce, Michala Šlesingera, Michala Krčmáře a Adama Václavíka. Start je na programu ve 12:30.

10:37 - Nejlepší z českých biatlonistek byla Veronika Vítková na 18. místě

České biatlonistky v závodě na 15 kilometrů neoslnily. Veronika Vítková skončila 18., Eva Puskarčíková 41., Markéta Davidová 55. a Jessica Jislová doběhla na 68. místě.

10:30 - Oebergová senzační vedení udržela, stříbro bere Slovenka Kuzminová

Švédsko si připsalo další parádní biatlonový úspěch. Hanna Oebergová jako jediná zastřílela čistě a v životním závodě si dojela pro zlato. Stříbro putuje na Slovensko zásluhou Anastasie Kuzminové, která ztratila 24 vteřin. Bronz bere Němka Laura Dahlmeierová.

10:20 - Konečným pořadím mohou zamíchat Dahlmeierová, Preussová a Wiererová

Vypadá to, že konečným pořadím mohou zamíchat už jen tři biatlonistky, které se drží po třetí střelbě v první pětce. O všem rozhodne závěrečná položka.

10:14 - Slovenský úspěch podtrhla Fialková, Puskarčíková dojela s pětiminutovou ztrátou

Po Kuzminové zajela skvělý závod i Paulina Fialková, která dojela s minutovou ztrátou na Oebergovou a je zatím třetí! Evě Puskarčíkové závod příliš nevyšel a v cíli je na prozatímním 19. místě.

10:08 - Fantastická Oebergová jde do vedení!

Švédská senzace v Pchjongčchangu je na světě. Hanna Oebergová je v cíli s nejlepším časem a sahá po medailovém umístění. Kuzminová na ni ztratila 24 vteřin a je prozatím druhá.

10:06 - Puskarčíková při čtvrté střelbě nechybovala a míří do cíle

Eva Puskarčíková nerozšířila svoji bilanci tří minutých terčů a z poslední střelby odjela s nulou.

10:02 - Veronika Vítková má v cíli tříminutovou ztrátu, prozatím je pátá

Tři trestná kola = ztráta tří minut. Veronika Vítková je zatím pátá, ale dá se očekávat výrazný propad konečným pořadím.

10:00 - Jislová dojela se ztrátou sedmi a půl minuty, Oebergová jede životní závod!

Jessica Jislová dojela do cíle s více než sedmiminutovou ztrátou na Kuzminovou. Švédka Oebergová zastřílela čistě i poslední položku a ze čtvrté střelby odjíždí s náskokem 35 vteřin na Slovenku Kuzminovou.

9:58 - Kuzminová je v cíli

Slovenská reprezentantka mocně finišovala a se dvěma chybami zajela čas 41:31:9. Na co to bude stačit?

9:56 - Vítková poprvé čistě, Jisslová chybovala třikrát, Puskarčíková dvakrát

Jessica Jislová a Veronika Vítková mají za sebou čtvrtou položku. Vítková ji zvládla bezchybně, Jisslová chybovala třikrát a má už obrovskou ztrátu. Eva Puskarčíková na třetí položce chybovala dvakrát.

9:54 - Napínavý závod čeká ještě velké drama, Domračevová chybovala

Po třetí střelbě je ve vedení Švédka Oebergová, která zatím nechybovala. Půl minuty za ní je Polka Nowakowská. Darja Domračevová si připsala první chybu a propadla se na čtvrtou příčku.

9:50 - Slovenská naděje žije, Kuzminová spěchá do cíle

Anastasia Kuzminová si pohlídala závěrečnou položku vestoje a zastřílela čistě. Nyní svádí boj s časem, běžecky je na tom famózně.

9:49 - Vítková drží průměr, Puskarčíková má první nulu

Veronika Vítková i na třetí položce minula jeden terč a na svém kontě má už tři trestné minuty. Eva Puskarčíková zastřílela na druhé položce čistě a drží se v první dvacítce.

9:45 - Na trati už je většina favoritek, skvěle si vede Domračevová

Obhájkyně zlata ze Soči Darja Domračevová má za sebou druhou střeleckou položku a připsala si druhou nulu.

9:43 - Kuzminová si připsala další chybu, do vedení jde Oebergová ze Švédska

Švédské mládí úřaduje! Oebergová zastřílela i druhou položku čistě a po druhé střelbě jde do vedení. Slovenka Kuzminová minula na třetí položce další terč.

9:39 - Vítková chybovala podruhé, závod rozjela Eva Puskarčíková

Opět jeden nesestřelený terč, taková je bilance Veroniky Vítkové na druhé střelbě a s umístěním v první desítce už to nevypadá moc dobře. Eva Puskarčíková si na první střelecké položce připsala taktéž jednu chybu a prozatím je 25.

9:37 - Jislová opět s jednou chybou

Česká reprezentantka Jessica Jislová jednou chybovala i při druhé střelbě v závodě a na Kuzminovou ztrácí už téměř tři minuty.

9:33 - Slovenka Kuzminová udělala na druhé střelbě jednu chybu, přesto stále vede

Náš východní soused živí naději na biatlonovou medaili. Anastasia Kuzminová má sice jednu chybu, ale běží skvěle.

9:30 - Veronika Vítková minula první ranou

Česká biatlonistka netrefila hned první ránu. Poté se však čtyřikrát nemýlila a po první střelbě je prozatím osmá.

9:24 - Biatlonistky přijíždějí k první střelbě, Jislová hned chybovala

Hned na první střelbě vleže biatlonistky chybují, například Norka Olsbuová nebo Češka Jessica Jislová. Výtečně zatím vypadá slovenská reprezentantka Kuzminová, která běží skvěle a první střelbu zvládla bezchybně.

9:23 - Veronika Vítková právě vyrazila na trať!

Zřejmě největší česká medailová naděje Veronika Vítková už se taktéž vydala na trať vytrvalostního závodu. Povede se jí zopakovat výsledek ze sprintu?

9:20 - Za netrefený terč se přičítá trestná minuta

Ve vytrvalostním závodu se za každý minutý terč přičítá biatlonistkám trestná minuta. To dává šanci i horším běžkyním, které však střílí bezchybně.

9:15 - Závod biatlonistek právě odstartoval

Jako první se na patnáctikilometrovou trať vydala Kazachstánka Olga Poltoraninová.

9:00 - Za 15 minut začne individuální závod biatlonistek na 15 kilometrů

Českou republiku bude reprezentovat Markéta Davidová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková.

8:39 - Ester Ledecká je s 23. místem v obřím slalomu spokojená

Reakce Ester Ledecké na dnešní závod na sociálních sítích (zdroj: Instagram/Ester Ledecká).

8:30 - Nejlepší z českých závodnic Petra Nováková končí na 28. místě

Kateřina Beroušková skončila na 43. příčce a Barboře Havlíčkové s Petrou Hynčicovou patří 56. a 57. místo.

8:28 - Závod na 10 kilometrů má čtyři medailistky.

Zlato bere Norka Ranghild Hagaová, druhá je Charlotte Kallaová ze Švédska, o třetí místo se dělí Marit Björgenová s Kristou Pärmäkoskiovou.

8:19 - V cíli je i poslední Češka Petra Nováková. Patří jí 19. průběžná příčka

8:07 - Běžkařky Havlíčková, Hynčicová a Beroušková jsou v cíli

Nejlépe je na tom Beroušková, která je zatím na 11. místě, Havlíčková a Hynčicová se pohybují kolem 20. příčky.

8:02 - Jan Kubičík skončil ve snowboardcrossu na 35. místě

7:47 - V běhu na lyžích na 10 kilometrů volně už jsou na trati Kateřina Beroušková a Petra Hynčicová

7:43 - Čeští bobisté mají za sebou fyzickou přípravu a trénují na trati

Příprava českých bobistů vrcholí (zdroj: Instagram/Dominik Dvořák).

7:30 - Snowboardcross ovládl Francouz Vaultier

Pierre Vaultier přijel jako první do cíle snowboardcrossu, za zády nechal stříbrného Australana Jarryfa Hughese, bronz si odváží Španěl Hernández.

7:27 - Krasobruslařské zlato míří do Německa

Soutěž sportovních dvojic vyhrála německá dvojice Savchenková, Massot (Něm.), stříbro si odvezou do Číny Suej Wen-ťin, Chan Cchung (Čína) a bronz patří kanadské dvojici Duhamelová, Radford. Mladý český pár Anna Dušková-Martin Bidař těší 14. příčka v konečném pořadí.

7:20 - Vítězem mužského sjezdu veterán Svindal

Na trati lyžařského sjezdu byl nejrychlejší 35letý norský závodník Aksel Lund Svindal. Druhou příčku obsadil jeho krajan Jansrud, třetí byl Švýcar Feuz. Umístění českých závodníků: 38. Forejtek, 45. Hudec, 46. Zabystřan.

6:55 - Olympijskou vítězkou v obřím slalomu lyžařek je Američanka Mikaela Shiffrinová

Ester Ledecká skončí na 23., Gabriela Capová na 29. místě.

6:42 - Hokej žen: Kanada porazila Spojené státy 2:1

Konec vypjatého zápasu dvou velkých rivalů se neobešel bez šarvátky.

6:25 - Hokej: Tým Finů porazilo Německo 5:2.

6:05 - Hokejová sestava Čechů

Hokejisté v úvodním utkání letošní olympiády nastoupí bez obránce Tomáše Kundrátka a útočníka Dominika Kubalíka, kteří se trenérovi Jandačovi nevešli do sestavy.

6:00 - Jede se obří slalom lyžařek

Ester Ledecká zajela v druhém kole dobrý čas 1:10:07.