Hlavní obsah

Lidem vadí korupce. O kauzách kolem Zemana nebo Babiše ale slyšet nechtějí, říká miliardář Janeček

Kdyby lidé mohli dát víc než jeden hlas, oslabili by určitě komunisté a zřejmě i Babišovo ANO, tvrdí ve Výzvě Karel Janeček.

 

Reklama

30. 1. 2018 13:53

Jeho model předvídal vítězství Jiřího Drahoše, sám ale tipoval na 66,6 procenta, že zvítězí prezident Zeman. Proč nevěřil vlastní prezidentské hře?

Článek

Přímá volba dává smysl, a to i hejtmanů a starostů. Je totiž vidět na volební účasti nebo i na zapojení lidí do hry Prezident 21, že lidé čím dál více zajímají věci veřejné, tvrdí miliardář a bojovník proti korupci Karel Janeček.

„Jen systém volby by se měl změnit. Takto se strašně polarizuje společnost, a to je špatně. Systém více hlasů, tak jak to je v našem modelu, by vybral více konsenzuálního kandidáta,“ popisuje ve Výzvě spoluzakladatel Nadačního fondu pro boj s korupcí a autor projektů Demokracie 21 a Prezident 21 Karel Janeček.

Zajímá ještě lidi protikorupční tažení, na němž vyrostli Piráti nebo hnutí ANO? Jak je na tom Česko s politickou kulturou? Proč by systém více hlasů nahrával Starostům a ubral ANO? Podívejte se v rozhovoru nahoře.

Reklama

Doporučované