Hlavní obsah

Měl být slavnější než Rosický. Po letech depresí a pití se fotbalista staví na nohy

Příběh Milana Pacandy. (Video: Vojtěch Blažek)

Reklama

27. 6. 2017 6:42

Někdejší ligová hvězda skončila s pitím a hazardem. A maluje lidem v Brně byty. „Byl jsem na dně, hlouběji už to nešlo," vzpomíná Milan Pacanda.

Článek

Stačilo málo a český fotbal mohl mít hvězdu srovnatelnou s Tomášem Rosickým. Jenže brněnský Milan Pacanda si v roce 1999 ošklivě poranil koleno při zápase s Viktorií Žižkov. Pár dní před tím, než měl jednat o přestupu do italské Bologni.

Jeho kariéra tak vlastně skončila dřív, než pořádně začala. Pacanda, který v lize nastřílel za Brno 49 branek, pak zkoušel štěstí ve Spartě i v Rakousku. Ale už to nebylo ono.

A když s fotbalem skončil, vygradovaly jeho problémy s pitím, hazardem a depresemi, které trvaly do nedávna.

Teprve nyní se Pacanda s pomocí rodiny a přátel staví na nohy. Živí se jako malíř pokojů. A říká, že na ztracenou kariéru už nemyslí. Vzpomíná prý na to dobré, co mu fotbal přinesl. Jeden z mála vrcholových fotbalistů, který popsal do detailů svůj příběh a pád na dno. Podívejte se na něj ve videu nahoře.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené