Hlavní obsah

Miliardář Komárek chce být králem britské loterie. Najal si na to Kinga

Foto: KKCG, ČTK

Jediný majitel skupiny KKCG Karel Komárek.

Reklama

19. 1. 5:59

Někdejší šéf druhého největšího britského supermarketu Justin King má českému byznysmenovi pomoct získat licenci na provozování britské národní loterie. O vítězi tendru by se mělo rozhodnout v říjnu.

Článek

Už na podzim loňského roku si pátý nejbohatší Čech Karel Komárek najal byznysmena Keitha Millse, který mj. vymyslel koncept leteckých mílí. Teď ohlásil při svém tažení k britské loterijní licenci novou posilu Justina Kinga.

„Pan King bude úzce spolupracovat se sirem Keithem Millsem a týmem společnosti Sazka na maloobchodní strategii a na tom, jak může národní loterie sehrát nedílnou roli při revitalizaci hlavních ulic i místního maloobchodu v postcovidové éře,“ uvedla skupina KKCG.

Komárek se prostřednictvím společnosti Sazka Group, která patří do jeho investiční skupiny KKCG, uchází o post provozovatele britské národní loterie. Ten už od roku 1994 zastává společnost Camelot, přičemž její licence vyprší v roce 2023. O novém vítězi licence na dalších deset let se má rozhodnout v říjnu letošního roku.

King je znám především ze svého manažerského působení v britském řetězci Sainsbury’s, kam nastoupil v roce 2004. Síť supermarketů tehdy ztrácela svůj tržní podíl, přičemž Kingovi se podařilo firmu významně pozvednout. Dnes je Sainsbury’s po Tescu v Británii druhým největším řetězcem se 16procentním tržním podílem.

KKCG

Investiční skupina založená v roce 1995, která se zaměřuje na loterijní a herní průmysl, energetiku a IT byznys. Vlastní i Sazka Group, do které patří největší tuzemská loterijní firma Sazka, ale která investovala už také mimo Českou republiku.

KKCG vlastní Karel Komárek, pátý nejbohatší Čech. Forbes jeho aktiva ohodnocuje na 71 miliard korun.

Jako retailový guru bude mít King za úkol znovu nastartovat národní loterii, aby přitáhla zákazníky, kteří přestali hrát. Část výnosů z loterie putuje na dobročinné účely. Podle Millse se britská veřejnost musí do loterie „znovu zamilovat“.

Sazka Group je jednou z největších loterijních firem v Evropě. Byla založena v roce 2012 a dnes působí v Rakousku, Řecku, Kypru, Itálii a v České republice. V červnu se Sazka Group stala většinovým majitelem rakouské loterijní firmy Casinos Austria.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované