Hlavní obsah

Ministerstvo financí funguje čím dál hůř, říká Závodský. Na instituci poslal exekutora

Rozhovor s Ondřejem Závodským. (Video: Seznam.cz)

Přesně 654 tisíc korun odbytného za propuštění mu úřad přiznal již v říjnu loňského roku. Peníze však byly vyplaceny až letos v dubnu poté, co se bývalý náměstek rozhodl využít služeb exekutora.

Článek

Svůj konec na ministerstvu v roce 2017 označil tehdy Ondřej Závodský za protiprávní a podal žalobu. „Pravé důvody mi byly vyjeveny,” popisuje právník okolnosti svého vynuceného odchodu. A proč se neobrátil na tehdejšího nadřízeného ministryně Schillerové, Andreje Babiše?

„Nemyslím si, že by tehdy ministryně jednala ze své vůle, proto nemělo cenu chodit za Babišem,” odpovídá muž, který nařídil prověření holdingu Agrofert a zajímal se, proč ministryně platí za byt v centru Prahy 5 tisíc měsíčně.

Ministerstvo financí podle svého bývalého zaměstnance pracuje čím dál hůř. „Zbavilo se několik desítek naprosto zásadních odborníků, kteří tam byli třeba deset dvacet let. A znali naprosto detailně tu agendu, kde Ministerstvo financí je například garantem nějakého zákona,” říká bývalý náměstek Andreje Babiše z let 2014 až 2017.

Vadilo by mu dnes být na jeho bývalé pozici? Jde instituce proti podnikatelům? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte ve videu.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.