Hlavní obsah

Výzva: Muži mě obtěžují celý život a doufám, že budou dál. Exministryně spravedlnosti kritizuje kampaň #MeToo

21. 11. 2017

Kovářová: Rodiče umetají dětem cestu. Je chyba, že je nepřipravují na stres a trauma. (Video: Renata Kalenská)

#MeToo je nafouknutá bublina. Myslela jsem, že je to americká legrace, která k nám nepřijde, hodnotí právnička Daniela Kovářová celosvětovou kampaň upozorňující na sexuální obtěžování.

Článek

„Dívky se dnes berou příliš vážně a pak se jich všechno dotkne,” říká ve Výzvě advokátka a bývalá politička Daniela Kovářová (53). Mladá generace je podle ní příliš křehká, netrpělivá.

„Jsem italský typ, sahám mužům na koleno, nosím výstřihy, vedu dvojsmyslné řeči,“ popisuje bývalá ministryně spravedlnosti svůj vztah k sexuálnímu obtěžování. Kampani #MeToo říká módní vlna a prohlašuje, že její hobby je právě sex.

Jak by reagovala na muže, který před ní v tramvaji začne masturbovat? A jaké dopady bude mít podle Kovářové kampaň #MeToo na agresivní násilníky? V úvodním videu bývalá politička mluví také o knize „Jak se žije padesátkám“, kterou aktuálně vydala se sexuologem Radimem Uzlem.

Doporučujeme

Další zprávy

 • Podle Číny narušuje primátor Hřib čínsko-české vztahy

  Čína vyzvala primátora Prahy a její vedení k tomu, aby nenarušovali čínsko-české vztahy, uvedl podle agentury Nová Čína mluvčí ministerstva zahraničí.

 • Při požáru ve studiu animovaného filmu v Kjótu zahynulo nejméně 10 lidí, dalších 40 je zraněno

  Deset lidí podle policie patrně zahynulo při požáru ve studiu animovaného filmu v japonském velkoměstě Kjótu. Zhruba 40 lidí bylo zraněno, napsal deník The Japan Times. Oheň podle policie úmyslně způsobil jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. Je mezi zraněnými. Agentura AP cituje mluvčího hasičů, podle nějž je mrtvých 12 a další lidé se pohřešují.

  Oheň zachvátil třípatrovou budovu společnosti Kyoto Animation, která produkuje úspěšné televizní kreslené seriály, okolo 10:30 místního času (3:30 SELČ). Nepodařilo se ho dostat plně pod kontrolu ani po třech hodinách hašení, hustý dým stále vychází z oken domu. Na místě zasahovalo asi 30 hasičských vozů.

  V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí, z nichž většině se podařilo dostat se ven. Policie událost vyšetřuje jako trestný čin. „Muž vylil hořlavinu a zapálil ji," řekl mluvčí kjótské policie.

 • Policie vyšteřuje hlášenou střelbu na vlak v Praze

  Dosud neznámý pachatel ve středu večer pravděpodobně střílel na vlak z Prahy do Milovic. Podle policie k incidentu došlo okolo půl osmé mezi stanicemi Masarykovo nádraží a Praha-Vysočany. Tam také v současné době souprava stojí s pěti rozbitými okny, kriminalisté zjišťují okolnosti jejich poškození. Policie žádá cestující z vlaku nebo případné svědky, aby se obrátili na linku 158.