Hlavní obsah

Na berlínském nádraží někdo zapálil dva bezdomovce

Foto: Eliška Kolomazníková, Shutterstock.com

Na nádraží v Berlíně někdo zapálil dva bezdomovce.

Reklama

23. 7. 2018 9:44

Na berlínském nádraží městské dráhy v noci na dnešek neznámý pachatel polil dva bezdomovce patrně hořlavou kapalinou a zapálil je. Muži ve věku 47 a 62 let utrpěli těžké popáleniny a byli převezeni do nemocnice, informovala agentura DPA.

Článek

Útok se podle policie odehrál na stanici Schöneweide na jihovýchodě německé metropole. Pachatel podpálil i osobní majetek bezdomovců. Motiv činu není jasný, ale vyšetřují ho kriminalisté z oddělení vražd. Německé deníky Bild a B.Z. na svých internetových stránkách uvedly, že kolemjdoucí přispěchali na pomoc s hasícím přístrojem z nedalekého rychlého občerstvení.

Podle DPA případ připomíná jiný žhářský útok na bezdomovce na Štědrý večer 2016, kdy se skupina mladíků na nádraží Schönleinstrasse v berlínské městské části Neukölln pokusila zapálit spícího muže. Cestující však zabránili tomu, aby bezdomovec přišel k újmě. O půl roku později byl hlavní pachatel odsouzen ke dvěma rokům a devíti měsícům vězení. Tři mladiství komplicové vyvázli s osmiměsíční podmínkou.

V Berlíně žije odhadem 4 až 10 tisíc lidí bez střechy nad hlavou.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované