Hlavní obsah

Nárok na kompenzační bonus budou mít i podnikatelé v insolvenci

Foto: dokurose/Shutterstock

Ilustrační foto.

Reklama

22. 1. 12:31

Kadeřnice, pedikérky a podobné profese neměly nárok na kompenzační bonus, pokud vyhlásily úpadek a procházely například oddlužením. To se má změnit a stát by jim mohl peníze vyplatit zpětně.

Článek

Podnikatelé v úpadku budou zřejmě moci čerpat příspěvek na podnikání postižené dopady pandemie, takzvaný kompenzační bonus, 500 korun denně, a to zpětně. Umožnit jim to má změna zákona, kterou dnes ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji musí ještě projednat Senát.

Změna se týká jen fyzických osob – podnikatelů v úpadku. Rozšíření okruhu příjemců umožnil podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) předběžný souhlas Evropské komise, která to předtím odmítala.

O situaci podnikatelů v insolvenci, kteří nemají nárok na kompenzační bonus, informovaly Seznam Zprávy.

Ministerstvo financí už dříve uvedlo, že chce, aby podnikatelé v úpadku mohli čerpat všechny programy pomoci proti dopadům pandemie. O příspěvek budou moci osoby v úpadku žádat zpětně, a to do dvou měsíců od nabytí účinnosti zákona.

Poslanci na návrh svého kolegy Jana Volného (ANO) rozšířili okruh důvodů, pro které je možné žádat o příspěvek. Půjde třeba o případy, kdy kadeřnice nemůže poskytovat své služby v nemocnicích nebo zařízeních sociální péče, protože v nich kvůli pandemii platí zákaz vstupu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované