Hlavní obsah

Nejlepší podnikatel Královéhradecka dodává po celém světě díly do aut

Foto: EY

Titul pro nejlepšího EY Podnikatele roku 2019 Královéhradeckého kraje získal Josef Hronovský.

Reklama

19. 2. 2020 13:01

Prestižní soutěž EY Podnikatel roku zná dalšího finalistu. Královéhradecký kraj ovládl majitel firmy Hronovský Josef Hronovský, který je předním dodavatelem součástek pro automobilový průmysl. Celorepublikové finále soutěže se uskuteční v březnu v Praze.

Článek

Počátkem 90. let minulého století se Josef Hronovský rozhodl založit firmu. Plánoval si, že bude mít deset zaměstnanců a pár moderních strojů, ale poptávka po jeho výrobcích byla větší, než čekal. Dnes má zaměstnanců více než 700, tržby přes miliardu korun a automobilové součástky dodává do celého světa.

Kromě Česka má výrobní závod i v Bulharsku. Zaměřuje se především na podvolantové systémy, páčky a interiérové spínače. Výrobky firmy Hronovský lze nalézt v téměř každém evropském automobilu.

Teď se stal Josef Hronovský EY Podnikatelem roku 2019 Královéhradeckého kraje. „Je to pro mě velká čest. Chtěl bych poděkovat organizátorům a porotcům za to, že rozhodli, jak rozhodli. Také bych chtěl slíbit, že v tom, co dělá naše společnost a naši zaměstnanci, budeme pokračovat a snažit se dělat čest naší republice,“ uvedl vítěz.

Odborná porota v čele s nejlepšími podnikateli loňského roku ocenila hlavně Hronovského cílevědomost, odvahu podnikat v Česku i zahraničí a otevřenost inovacím a novým technologiím.

„Kdo hledá odvahu pustit se do podnikání, měl by se inspirovat příběhem Josefa Hronovského, který je důkazem, jak lze vybudovat miliardový byznys i bez předchozí znalosti oboru. Odvaha, vytrvalost, píle a otevřenost k inovacím jsou stále klíčovými atributy pro dosažení podnikatelského úspěchu,“ řekla o něm Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované